Kepler

Je něco dražšího než život?

Skoro všichni na něm lpí i na smrtelné posteli, i když jejich život za moc nestál. Jsou ale i smíření.

„Nejde-li o život, jde o hovno.“

  • Neznámý autor

Zdroj: http://citaty­.net/motivacni-citaty/

Jak to vidíte vy?

pixabay:

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, je. Dva životy.

Další odpovědi
gecco

S citátem souhlasím…
😉
Jen – cena života je neznámá, neurčitelná a vysoce individuální…
A tím pádem lze porovnávat jen těžko a obecně nelze určit, co je „dražší“ a zda vůbec něco…
😉

led

Odpovedí na túto otázku je viac, záleží od uhlu pohľadu:
1 – ekonómovia, politici, vojaci, veľkopodnikatelia majú presne zaškatuľkovanú hodnotu ľudského života vo svojich tabuľkách, štatistikách, ktorá je nezlučiteľná s pohľadom jednotlivca na jeho vlastný život
2 – pohľad rodiča na život dieťaťa
3– „Hoj, mor ho! detvo môjho rodu,
kto kradmou rukou siahne na tvoju slobodu:
a čo i tam dušu dáš v tom boji divokom:
Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom.“
http://zlatyfon­d.sme.sk/dielo/83/Cha­lupka_Mor-ho/1#ixzz4cgA9hkrm
táto hodnota je históriou preverená…

annas

Záleží na úhlu pohledu.

  1. Nejdražší tekutinou je krev, která může zachránit nejeden život člověka.
  2. Stejně bez zdraví není život.
  3. Z toho plyne, že to nejdražší se věnuje životu. Hodnota života jednoho člověka, natož celého lidstva, se nedá vyčíslit, . protože všechny hodnoty jsou do něho zahrnuty.

Navíc život je náš první pokus, proto je třeba k němu přistupovat s pokorou.

4. Na kolik peněz cení život pojišťovna?

5. Bohužel, mnozí lidé si cení víc majetku než života …

Vzpomínám si na verše, které jsem se učila. Tuším, kdo je napsal, ale hlava mapa.

„Nejdražší ze všeho, co člověk má, je život. Je mu dán jen jednou, proto jej musí prožít tak, aby umíraje mohl říci, že celý svůj život a všechny své síly věnoval boji za osvobození lidstva.“

To osvobození záleží na kontextu, dá se dosadit leccos …

dubraro

Může být. Je to velmi relativní a individuální. Pro někoho je vlastní život tak bezcenný, že jej dobrovolně skončí. Pro někoho jsou bezcenné cizí životy. Pro někoho je cizí život hodnotnější než vlastní a obětuje se. Atd…

anonym

Cena života se dle mne nedá ničím vyčíslit. Máme omezený čas na to, abych našli smysl života a lidé bohužel berou každé nové ráno jako samozřejmost. S citátem výše souhlasím v plném rozsahu. :)

ivzez

Není.

nyjono

Jaký život? Prožitý ve zdraví a štěstí? Nebo coby zločinec někde za katrem?
Vše je relativní.
Tyhle rádoby filosofické otázky fakt stojí za to, je pokládat.

Shoehardt

Z pohledu jedince – vše, co by mohlo být dražší než cokoliv ostatní, je podmíněno tím, že žijeme. Takže život by měl být nejdražší. Kdybychom ovšem zjistili, že existuje reinkarnace, tak by asi mírně ztratil na ceně.

Pruzkumnik

Na tuto otázku ti odpovím otázkou:
Kdyby sis měl vybrat mezi žít už jen dva roky a mít drahou vilu na ostrově nebo žít dalších 20 let tak jak žiješ, co by sis vybral?

zjentek

Snad jen způsob jeho vzniku, v tomto případě samotný akt spojení ..bez toho se snad kua ani nedá žít!

KateBeckett

Štěstí v životě.

hapiky

Život je nejdražší jen pokud jsme živi a zdrávi.

gobls

Jak pozoruji, tak pro většinu lidí je například automobil cennější než život. Je to nejvražednější věc, a přes to se staví na první místo v žebříčku hodnot, nad zdraví i život. Většinou i peníze jsou až na druhém místě.
Jinak já to vidím tak, že člověk je přemnožený škůdce, a proto jeho průměrná hodnota je záporná.

kuko ananas

Zivot stastie zdravie to vsetko je dolezite ale co ak vam vezme smrt vasho milovaneho a vy ostanete uplne sam opusteny bez priatelov a rodiny bolo by stastie zdravie a zivot to najcennejsie? Verte mi ze nie bolo by vam fuk ci ste zdravy alebo mate stastie a vyrhate v loterii k comu to je ked sa oto nemate s kym podelit a zivot na comi je bude to zniet divne ale ak si to sami prezijete tak vam to ako to najcennejsie pride len ten cas straveny s tym kto vas mal vazne rad ta spomienka a vsetky domy auta. A peniaze su vam nanic ked vas nema kto objat

Tarzan

Života má cenu minimální mzdy,jsme jen otroci !

algraksson

já si Myslím že nic zdrašího než život ani neexistuje

tobby

Dražší, než vlastní život, je pro mne život manželky a dětí, včetně vnoučat.

klumprt

Už tady ta otázka straší v doporučených dost dlouho, tak na ni odpovím. 🙂

Není. Pokud přijdete o život, přijdete o všechno. Definitivně, absolutně, nenávratně o všechno.

Rohlik

Cas? Protoze cas ani zivot nejde vratit…

lota

Není, díky za připomenutí!

lenkasvob

Samozřejmě, že je něco dražšího než život, a to je:

No přece mladý život! Život ve stáří už žádnou hodnotu nemá. Proč myslíte, že lidé chtějí podstoupit eutanázii? Protože omlazování není možné. Přečtěte si:

12 příčin většiny zdravotních potíží http://stalem­ladi.cz/12-pricin-vetsiny-zdravotnich-potizi/

Život má cenu jen tehdy, když jste mladí a zdraví.

CTTON

https://steam­community.com/id/Da­minekk/

led

pro lenkasvob,
Počkej času jak husa klasu. Co budeš řikat, až budeš ve starším věku?

John Wick

No tak samozřejmě zdraví.Pokud není zdraví,tak potom dojde na onu smrtelnou postel.Zdraví s životem samozřejmě úzce souvisí,takže to zdraví.

ivzez

@Dubraro:
Rozhodne-li se někdo svůj život obětovat pro jiný život
nebo jiné životy, prokazuje, že život má nejvyšší cenu.

Malinko jsem zaváhala u první části odpovědi.
Podle mne není ničí život bezcenný bez ohledu na to, jak jej kdo vnímá.

Nemyslím si, že by lidé páchali sebevraždu kvůli tomu, že svůj
život vnímají jako bezcenný. Podle mne se spíše snaží „vyřešit
nějaký problém“ nebo předejít utrpení…

Kepler

Průzkumník: dobrá otázka, samozřejmě bych bral to druhé. Považuju život za to nejcennější, co máme.

ivzez

Vybrala bych si totéž, mám na život stejný názor.

Kepler

Drap: geniální! Život ale není aritmetika 🙂