Avatar uživatele
bolak

Co by se vám zamlouvalo víc, koupit si drahý barák, anebo žít v bytě a mít doživotní rentu 40.000 měsíčně?

Jiří Bohumil: zatím ne, ale plánuju že k nim „nějak“ přijdu

Uvažoval jsem právě nad tím, kdybych měl větší obnos peněz, tak jestli si za to koupit barák (kterej chci) a na kontě mít 0, anebo je mít investovaný s tím, že by mně to vynášelo měsíčně těch 40 klacků a teoreticky bych vlastně ani nemusel po zbytek života pracovat, a na barák si vzít hypotéku, jak píše Kepler, kde je ale zase to riziko, že přijde další světová finanční krize, hyperinflace nebo něco podobnýho, a já přijdu nejen o peníze ale i o barák, tím pádem i střechu nad hlavou, a jelikož budu žít pod mostem, budu muset prodat veškeré slušné oblečení, abych měl na tvrdý alkohol, který by mě v zimě zahřál a taky abych zapad mezi tamější kolektiv, a jako bezďák samozřejmě neseženu ani žádnou pořádnou práci, protože budu smrdět, takže si ani nevydělám žádný peníze, za který bych si moch koupit pásek, na kterým bych se oběsil. Je to holt Sofiina volba tohle.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? orwell před 2653 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Rokio

Také bych chtěl rentu.

S danou rentou bych naložil následovně:

  • 15.000 bych dával mamce
  • 10.000 bych dávál do dvou dynamických fondů za účelem zvýšení mého majetku
  • 10.000 bych dával jako příspěvek na hypotéku za účelem rekonstrukce našeho domu (poznámka: Máme veliký a starý dům.)
  • 5.000 bych využil pro osobní potřebu a na školní výdaje

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?klumprt Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
klumprt

Při 5% ročním výnosu bys dostával měsíčně 40000 Kč při investované částce 9 600 000 Kč. 5% výnos je velmi optimistický, ve skutečnosti dneska vydělat 5% vyžaduje velikého fištróna. Ale dejme tomu.
Já bych si pořídil barák za 3 miliony a zbytek investoval.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Určitě to druhé. Drahý barák bych ani nechtěl a z takové renty bych si nechal postavit nějaký skromnější a pohodlně jej splácel hypotékou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Rentu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Záleží na Tvých poměrech. V současnosti by ale dům za 40000 měsíčně byl poněkud nad mé potřeby a poměry (dle aktuální bytové situace v ČR). Takže já bych bral spíše tu rentu a z ní si zařídit byt či dům odpovídající mým potřebám s tím že by mi značná část z těch peněz zůstala na útratu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Jde o to, kolik bych měl peněz. Nejlépe kombinovat barák a k tomu tu rentu.Barák jako investici a lepší bydlení než v bytě, renta bezproblémový život.
Ale jak k těm penězům přijít?Toť důležitější otázka.
Nebo ty je máš a nevíš co s něma?

Tvá reakce na mou otázku v odpovědi: zatím ne, ale plánuju že k nim „nějak“ přijdu.
Nevím si můžeš něco takového „plánovat“ a jak chceš k penězům „nějak přijít“. Pokud nemáš předpoklad že něco, po někom, zdědíš, zůstávají pouze tyto možnosti : 1. vzdělání + dobře placená práce a makat, 2. spekulovat na finančních trzích a produktech, nebo za 3. krást.
V prvním případě- uč se a vzdělávej a pak si zvol dobré zaměstnání (třeba zubařinu 🙂 a vydělávej. Nebo dělej cokoliv jiného, ale vždy to bude hodně práce a bude to trvat déle. Spekulovat – to jsou sice „rychlé“ peníze ale za velká rizika. Počáteční vklad, pokud nemáš, vypůjčit a pak DOBŘE spekulovat. Ale pokud nebudeš mít dobrou intuici a HODNĚ štěstí, můžeš opravdu skončit, jak mi píšeš, jako bezdomovec na alkoholu. Třetí ani nechci rozebírat, příčí se mému naturelu. Ale pouze varuji. Riziko, že si tyto peníze užiješ je obrovské. Když se to nepovede, skončíš v „drahém baráku“ a může to být i s „doživotní rentou“, ale ven se nepodíváš a života si neužiješ. Takže, s mou radou nakonec, asi moc spokojený nebudeš. Přestaň fantazírovat a špekulovat nad tím, že k penězům „nějak“ přijdeš a co pak s nimi. Raději se vzdělávej a snaž se dobře vydělávat a pak můžeš teprve rozmýšlet, co s těmi penězi. Ale smiř se s tím, že to bude chvíli trvat. A je to nejjistější a nejbezpečnější cesta, aby jsi se nedostal pod ten obávaný most a jednou budeš mít i ten barák i tu rentu.

Upravil/a: Jiří Bohumil

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smode

Nevím proč by se nedalo zachovat obojí. Třeba tak, že si postavíš větší dům a z něj si necháš spodní patro třeba o sedmi pokojích a v horních patrech postavíš několik bytů aby ti to dávalo za pronájem dohromady 40 000,–. Nejlépe u většího města s univerzitami, aby sis do bytů mohl nakvartýrovat studenty a na nich rejžovat. Každý student za jakýkoliv pronájem ti „utrhne ruku“. A i kdokoliv jiný – poptávka po nemovitostech bude v průměru jedině růst protože křivka populace pouze roste, neklesá. Spíš budeš z nájemníků moci stále tahat víc a víc. Dále si můžeš z renty postavit další dům na půjčku a kdyby bylo nejhůř vrátit se do toho původního a nového se se ziskem zbavit. V čem je problém? Nikde žádný nevidím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Já bych plánoval ten barák. Roční daň není nijak vysoká, tu zvládne každej, voda se dá čtvrtletně taky nějak zvládnout a když se dobrovolně odstřihnu od zbytečných energií (bo oheň je supr vynález hodný nobelovky a lesy jsou všude), tak mi jej prakticky nemá kdo sebrat. A k čemu by mi potom byla zbytečně vysoká renta? Pro dědice? Někdo je ani nemá. s pozdravem- skromný člověk ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Drahý barák a k němu měsíční rentu 50–60 000.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Oukey

Beru byt v drahem baraku a dozivotni rentu 40.000 eur!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Jiří Bohumil: na zubaře mám moc zkaženou hubu, tím svým „úsměvem“ bych moc zákazníků nepřilákal, to už bych spíš uspěl na pracovním trhu jako dealer metadonu..

před 2652 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

prostě to „nějak“ udělám, už mě to nějak nebaví, člověk nemůže bejt furt chudej, dyt to je proti přírodě..

před 2652 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

klumprt: no, co jsem tak koukal na ty internety, tak jenom pozemek vyjde na mega, a barák za dva miliony? to bude nějaká stará dřevěná chajda z papundeklu

před 2652 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek