Je k něčemu designový životopis?

Viz např.: http://www.zivotopisalek.cz atd. Chlubí se že moderní vzhled životopisu zvíší šance na přijetí, ale já teda nevím,proč by měl???

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Mělo by platit, co napsala Deli, bohužel realita je uplně jiná. Osobně nejsem přesvědčen o tom, že pokud si necháte takto vypracovat životopis , tak to zvýší vaše šance. Vaše šance zvýší pouze : nízký věk,znalost jazyků a PC, délka praxe, a vzdělání.

Další odpovědi:

Zlatý

Ano, myslím, že zvýší šance na přijetí a vypracování za 120 Kč není drahé.

Proč je zvýší? Především proto, že personalistovi spíš utkví takovýto životopis, než jeden z desítek stejných černobílých. Pak také určitě zvýší šanci tam, kde se aktivně používá PC. Dále je vidět, že opravdu máte zájem a o místo bojujete, chcete být vidět.
To je stejné, jako když do prodejny přijde pět prodavaček ucházet se o místo. Jedna žvýká, druhá přijde ledabyle oblečená, třetí se vystrašeně choulí v rohu, další si vesele smskuje a pátá je hezky oblečená a mile se usmívá. Kterou si vyberete?
A kterému životopisu dáte šanci?

Zlatý

Máte pravdu. Nezvííší nic.

Zlatý

Naprostý souhlas s Deli. Nejdůležitější je kvalifikace, ale při výběru z několika zhruba stejně kvalifikovaných může rozhodnout cokoliv, i zdánlivá maličkost.

Mimochodem, pár výběrových řízení jsem se zúčastnil (z pozice firmy), a životopisy s pravopisnými chybami (zvíší) šly vždycky do koše jako první.

Zlatý

Podle mého názoru je k ničemu. Zaměstnavatelé žádají strukturovaný životopis a jestli je fialový nebo žlutý je vedlejší.

Přednost má praxe a kvalifikace v oboru o který máte zájem. Ani VŠ není vše, když nemáte praxi.

Zdroj: zkušenosti, názor

Zlatý

Když si životopis necháte napsat tak to je spíš podvod.

Pokud nemáte praxi a VŠ tak vám barevný životopis nepomůže

Pokročilý

Designový životopis a navíc za peníze je k ničemu. Neznamená to ale, že nezáleží na vzhledu. Odfláknutý životopis je spíše naškodu. Dobrý vzhled je v uvedeném odkazu. Jde to podle toho bez problémů vyplnit a vypadá to dobře.

Zdroj: http://www.europass.cz/zivotop is/

Diskuze k otázce

Zlatý

baghira

Docela by mě zajímalo, jestli ti, co tvrdí, že formální a řekněme estetická stránka životopisu nic neznamená, byli někdy v pozici zaměstnavatele a přijímali tímto způsobem kolegy do firmy.
Protože všechno je jako vizitka, a pokud mi přijde životopis napsaný tužkou na papíru vytrženém ze sešitu (i s tím jsem se setkal), tak ani ho nemusím číst, abych věděl, s jakou pečlivostí a odpovědností se dotyčný staví ke svým úkolům.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2420
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.