dust8

Jaké máte zkušenosti u výběrových řízení pro zaměstnání?

Nejlepší odpověď
Kepler

Většinou to proběhlo seriózně, ale jednou mě pořádně nakrkli s tím, že místo už je obsazeno a zkoušeli mě na mnohem náročnější pozici. Kdybych to býval tušil, tak bych těch 200 km za nima ani nejel. Znal jsem svoje limity.

Další odpovědi
Kelt

Někdo pozitivní a někde negativní. To dáme vám vědět jsem slyšel mnohokrát. Kde jsem očekával, že mám šanci, protože jsem splnoval požadavky, mne ani nezavolali, někde jsem si připadal mezi Křováky a divil jsem se, proč mne zavolali. No někde jsem dělal různé testy, na jazyky, logické uvažování a další, jinde jsem skládal stavebnici z Merkuru. Setkal jsem se z různými lidmi s různými zkušenostmi, přístupem a pod. Pochopitelně jsem po negativní zprávě každého proklel. Při jedné prezentaci jsem měl něco připravené , ale otevřel jsem tam porno fotky, takže dobrý trapas.

Rokio

Více než vzdělání zaměstnavatele zajímal můj výkon v praxi, chybovost a pracovní přístup.

Ametyst

Špatné. Setkala jsem se s primitivními předsudky, a posléze i lhaním, že mi zavolají: když jsem potom volala sama, div mi nevynadali, jako že konečně volám!

moravan

Jen ty nejhorší. Neserióznost, lži, iracionalita. A žádné postihy ze strany inspektorátu práce.
Je problém se vůbec dostat přes první „filtr“, kterým bývají ( často naivní a nezkušené ) personalistky.
Běžně se mi stávalo, že jsem se hlásil na pozici jejíž požadavky jsem do puntíku splňoval a buď mi napsali, že „nesplňuju požadavky“ nebo se ani neozvali…
To je kapitalismus v praxi.

paul1

Setkal jsem se s tím jen jednou, 4 roky před důchodem mi zrušili firmu a musel jsem si hledat nové zaměstnání. Ani jsem nedoufal, že v tomto věku bude o mně zájem. Nakonec ze sedmi uchazečů vybrali právě mně, asi zabodovalo vzdělání a praxe, které jsem pro tento obor měl.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.