Lucky Strike

Co dělá personalista?

Vím že vede pohovory s potencionálními novými zaměstnanci, ale to je tak všechno, co o tomto povolání vím.

Dřív jsem si myslela, že personalista je člověk, který pracuje v nějaké firmě nebo úřadě na nějakém vyšším postu, jeho pozice se jmenuje jinak a personalistou se nazývá, pouze když probíhá výběrové řízení nebo pohovor. Zkrátka myslela jsem si, že personalista není samostatná profese, že je to jen taková doplňková činnost, kterou někdo vykonává v rámci svého zaměstnání, když je zrovna vyhlášeno výběrové řízení.

Při pročítání nabídek práce, jsem už ale párkrát narazila na inzeráty znějící takto: „Hledáme personalistu/ku “. Tak jsem zjistila, že personalista je tedy samostatné povolání.

Co mě ovšem zaráží, že ve většině z těch inzerátů neměli příliš vysoké požadavky na vzdělání a praxi (někde požadovali vš nebo voš, ale většinou stačila sš), zato nabízeli docela slušné peníze.

Co tedy personalista dělá, kromě pohovorů? Tuším, že asi zadává inzerci ohledně volných míst, kontaktuje uchazeče o zaměstnání, vyhodnocuje životopisy a dělá závěry z pohovorů, ale víc mě nenapadá. Co dělají personalisté, když zrovna u nich na pracovišti nikoho nehledají? Co je náplní jejich práce?

Kdyžtak prosím vyplňte anketu.
Anketa: Co si myslíte o práci personalisty?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Mám neutrální názor - není personalista jako personalista, nedá se to zobecňovat.

Doplňuji:
Co dělá personalista
Personalista, HR administrátor, HR konzultant, náborář či specialista hodnocení a odměňování zaměstnanců při výkonu své práce zajišťuje a dohlíží na stav a nábor pracovních sil, jejich počet a kvalitu.
Náplň práce

plánování rozvoje pracovních sil
monitorování situace na trhu práce
nábor zaměstnanců
příprava konkurzních řízení
propagace a marketing výběrového řízení
vedení personální evidence
spolupráce se státními orgány
stanovování kvalifikačních předpokladů
zajišťování vzdělávání a školení pracovníků
vyřizování požadavků zaměstnanců
motivace zaměstnanců
tvorba hodnotících systémů

Pracovní nástroje
Mezi pracovní prostředky patří výpočetní technika, telefon a administrativní prostředky.
Osobnostní vlastnosti
Personalista by měl být člověk s komunikačními schopnostmi, empatický, schopný týmové práce, flexibilní a pečlivý.
http://www.pro­jobs.cz/napln-prace-personalista-422

Další odpovědi
brillant

Mám neutrální názor - není personalista jako personalista, nedá se to zobecňovat.

zjentek

Nic, je to práce jako každá jiná.

personální agendu .)

badisko

Nic, je to práce jako každá jiná.

Personalista…take dela smlouvy …a veci kolem …proc se ptas kdyz vsechno vis?..;D..inzerat hledame personalistu ..muze byt take treba sprostredkovaci agentury na brigady pro studenty coz nemusi byt nijak zvlast kvalifikovany..atd ..navic je ho potreba zejmena ve velkych firmach soukromnik tyto ukony zvladne hrave sam …personalista take propousti zamestance a vyrizuje pojisteni a veci kolem proste je to lepe placena a kvalifikovana sekretarka …je zbehly v pracovnich zakonech a psychologii…a prachy no asi jak kde …

Drap

Mám neutrální názor - není personalista jako personalista, nedá se to zobecňovat.

Anketa nedává jiné možnosti . Nemám nutrální názor. Málo která firma má personalistu, který by nedělal k tomuto nic jiného. Musela by to být opravdu velká firma s tisíci zaměstnanci. Tato profese bývá velice často spojena s jinou většinou administrativ­ní prací.