asistentka11

Je ateismus náboženstvím?

Nejlepší odpověď
quentos

ani omylem…

Další odpovědi
annas

Ateismus (ateista) nevěří v v existenci Boha či božstev.. Je to absence víry.
Doplňuji:
Ještě jsem si uvědomila, že buddhismus je nábožensko-filosofický systém, který se
v širším slova smyslu označuje jako ateistické náboženství.

Je to proto, že není založený na víře v Boha, jak je tomu v teistických náboženstvích (např. křesťanství), neboť Bůh jakožto pojem není v buddhismu definován.

badisko

ne ale kdyz uz se ptas tak si pocti …protoze tako otazka vsak vis co.. ehmehm..http://cs­.wikipedia.or­g/wiki/Ateismus

RedC22

Kdysi jsem četl citát, kterej nějakým způsobem řeší tuhle otázku.

„Nazývat ateismus náboženstvím je jako nazývat pleš barvou vlasů.“
Don Hirschberg

ten který je

Samozřejmně že není.Co ale může být na pomyslné hranici víry a jisté formy ateismu,je scientologická církev,která spíše než církev připomíná sektu.

Mahoney

Není.. to by ti ale mohlo dojít, když ateisté jsou lidé bez náboženství.

anonym

ateizmus nie je náboženstvo.
ateizmus ani nie je neverenie v Boha.
Zo slovníka cudzích slov:
vedecky zdôvodnené odmietanie náboženstva a všetkých jeho prejavov.

Ateizmus nemá s Bohom nič spoločného. Ale s náboženstvom áno.

Elisave

Ne, to není. Spíš bych řekla, že je to druh „víry“ – někdo věří v Boha, někdo v přírodu, někdo v karmu, někdo v „něco co je nad námi“, někdo v nějakou absolutní energii, ve vesmír… A ateista věří v něco z toho nabízeného, až na to první, v Boha (bohy).

anonym

Zajímám se o agnosticismus… :))

asistentka11

ateismus je 100% víra, že neexistuje bůh. Nedá se tedy přiřadit rovněž k náboženství

annas

Samozřejmě. Ateismus náboženství není, ale některá" náboženství" jsou na ateismu založená.

Už nemohu dopsat dopředu. Někdy spěchám a kliknu dřív, než potřebuji. 🙂