icurusL

Jaký je opak ateismu?

Nejlepší odpověď
Banán88

teismus..

Další odpovědi
setapouch

Theos znamená bůh. Předpona A znamená zápor (viz např. sociální a asociální). Znamená to tedy nevíru v boha nebo bohy. Opak ateismu je tedy víra v boha (monoteismus) nebo bohy (polyteismus), souhrnně teismus.

arygnoc

akákoľvek viera v niečo nadprirodzené, čo pokladáme za božstvo (a nemusíme to nazývať boh), hýbateľa vecí, a pripisujeme tomu nadprirodzenu schopnosť rozhodovania za nás.

nepliesť si s príslušnosťou k cirkvi (včítane siekt a pod).

;-Q

Mirdas

Náboženský fanatismus

jmhad

náboženství,kte­rékoliv. A nebo ještě jinak . Ateista nevěří v to,že svět byl někým stvořen a ten i řídí běh věcí,je materialista. Jeho opak je idealista,který věří ve vyšší moc i když ji nemusí vyznávat na kolenou v kostele,mešitě,na náměstí a pod.