Válek Petr

Jaký typ webkamery vybrat?

Mám v plánu instalovat webkameru jako bezpečnostní kameru nad vjezd do areálu – snímat by měla cca 10 m od umístění na zdi. Problém ale je, že PC je vzdálený 30 m – existuje k tomuto účelu takto dlouhý kabel? Wifi nechci. Děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

Mno…

  1. 30 m asi USB neutáhne, takže budeš muset co ´pár´ metrů do vedení vnořit napájený USB hub (odhaduju, že tak po 5 metrech) – drahé a příliš kabelózní.
  2. wifi nechceš – proč?
  3. viz 1. a 2. bych ti doporučil IP kameru PPPoE (napájenou po twistpairu – stačí natáhnout jeden kabel, 30 m bez problému), např. – https://ip-kamery.heureka­.cz/f:14576:1/?o=4

😉