charice

jak zjistit sledování přes webkameru?

Slyšela jsem, že je možné sledovat někoho přes webkameru, aniž by o tom dotyčný věděl. Většinou jsou to prý hackeři nebo zloději, kteří Vám pak vykraudou např. byt. Je tedy možné někde v nastavení počítače zjistit, že jsem přes webkameru „sledována“?

Odpovědi
zzzzz

V počítači by si měla nainstalovaný program, který by sis tam sama nenainstalovala.
Pozor dá se i stáhnout s nějakou přílohou v emailu.
Někteří lidé si to instalují sami i do mobilu, pokud jim ho někdo ukrade, jsou schopni ho přes kameru sledovat.

klob1

dělá to i Policie a aktivuje se to nějakým slovem,které napíšeš..a ne jen tou webkou..ale i mobil sledují
Doplňuji:
já ji zakryji nebo raději vždy odpojím.