pizlicka

jaký material na podlahu??

prosim vas pekne,vytrhala jsem v pokoji parkety,je pod nimi hlína,jak udelat podlahu?jaky je presny postup,a jaky materiál a jake vrstvy tam dát?a v priznive cenove relaci,dekuji.
Doplňuji:
mosoji,nevytáčej.je to domek,postaveny ve svahu.v obivaku hlina,v lozni­ci štěrk.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud to chceš mít pořádně a funkční, tak doporučuji. Odebrat část hlíny, nasypat štěrk cca 10 cm, podkladový beton 6 – 7 cm, do něho může přijít kari síť,Na beton navařit izolaci z ipy, Je celá řada podobných materiálů. Lze použít i s folií proti radonu. Dále polystyren. Ideální je použít podlahový, je nepatrně dražší než obyčejný cca 10 cm.A znovu 6 – 7 cm, betonu. Po vyzrání můžeš položit jakoukoli podlahu. Dřevo, parkety, dlažbu, plovoučku nebo lino. Náklady nebudou příliš vysoké a vše lze zvládnout lehce svépomocí

Další odpovědi
anonym

Odpověď není ani zdaleka tak jednoduchá, jakou ´požaduješ´…
Jako nejlepší a nejjistější bych ti – vzhledem k formulaci dotazu (a v něm poskytnutým informacím) doporučil pozvat několik podlahářů (firem), od nich si nechat zpracovat rozpočty (a dodat reference) a z nich si, poté, vybrat.

mosoj

Pod parketami hlína ???? Víš jak vypadá hlína ?
Doplňuji:
Udusané hlíně ve stodole se říkalo „mlat“.

pusinka50

Tak už jsi vytrhala podlahu a nevíš jak dál? Trošku nezodpovědné, ne? Já na hlínu nasypala kačírek malý štěrk, pak na to normální velký štěrk, na to cca 5 cm betonu, na to polystyrenové desky, ty stojí pakatel, na to zase beton podle výšky podlahy a na to dlažbu.
Doplňuji:
jestli máš dům a místnost z kamene, nedoporučuji dávat na beton IPU lepenku, nebo ti půjde vlhkost do stěn nahoru. Takže jak ti píší ostatní. Odebrat hlínu, na podlahu navršit drobný štěrk „kačírek“, na to klasický štěrk, na to cca 5 cm vrstvu betonu, na to stačí položit polystyrénové desky o tloušťce cca 2 cm a zase vrstvu cca 5 cm betonu. Na to můžeš pak položit cokoliv, dlažbu, lino atd.....

cynique

Co tak udělat tam trávník?
Anebo zasadit nejakou indoor… kukuřici a pod.

cukrar

pizličko, co Čech to jiný názor.
Bez podrobností o stavbě je jen sepkulase postupů a materiálu.

  1. Podlaha tedy ta hlína je udusaná a v jakém stavu? Proč by se měla odebírat zpevněná hmota a navážet míto ní kameny? Proč tak draze?
  2. Hydroizolace je nutná, jinak tam budete mít vlhko.
  3. Tepelná izolace je vhodná, aby netáhlo na nohy od země
  4. doporučuji někoho na odbornou konzultaci na místo, páč mít v obyváku na zemi hlínu a v ložnici štěrk, není asi standardní bydlení..

KarolínaNovo

My jsme si do bytu pořídili betonovou stěrku z https://www.ab­parket.cz/ . Hledali jsme nějakou odolnou podlahu, která se bude snadno udržovat, jelikož máme doma dva psy. Betonová stěrka nemá žádné spáry, ve kterých by se držel nepořádek, takže je úklid rychlý a efektivní.

mosoj

pizlicko : Opravdu je málo informací. Nechce se mně věřit, že by někdo položil parkety na neizolovanou zem.- Musíš napsat kolik je té hlíny a co je pod ní.

martina035

Určitě souhlas. Až budeš mít podlahu, tak pokud jsi v rodinném domečku, nech si rovnou udělat i podlahové vytápění. http://goo.gl/ub­dLqC