Neonka

Jaký je rozdíl mezi ústředním a etážovým topením ?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Po lopatě: ústřední topení má ústřední zdroj tepla, např. výměník, kotelnu a pod., zatímco topení etážové má zdroj lokální, zpravidla po patrech nebo jednotlivých bytech.

Další odpovědi
hanulka11

zde je to odborně

http://pepina­tor.tym.cz/on­line/fyzika/us­tredni-a-etazove-topeni.php

tom004

Ústřední nebo centrální,vytápí třeba sídliště.Etážo­vé,individuál­ní, vytápí jeden byt v objektu s více byty. Většinou se tohoto topení využívalo při stavbě tzv. 9ti bytovek na vesnicích. v každém bytě,většinou v předsíni, byl kotel na tuhá paliva a nájemníci si topili sami.