Natee

Jaký máte názor na anglické / americké písničky, ve kterých se vulgárně rapuje?

Zajímá mě Váš názor na americké rappery, kteří ve svých písních často sprostě mluví o sexu a vulgárních věcech, popř. násilí?

Nejlepší odpověď
www

Názor:
Ať si zpívají co a o čem chtějí, rap neposlouchám a navíc – „emericky“ neumím! 😁

Další odpovědi
MrGandy

Mně se celkově hip-hop až tak nelíbí. Většinou sou to sprosté písničkyve všech národech. A proč? Protože už nevědí co mají číst … jestli něco o životě nebo sprosté řeči.

tom004

Hudbu dělím na dobrou,a tu ostatní.Neuznávám dělení do kategorií.A rep,ať je odkud chce,patří do té druhé.

ReHu

Jaký je rozdíl mezi anglickými / americkými písničkami, ve kterých se vulgárně rapuje a jinými písničkami, ve kterých se vulgárně zpívá?
Já prostě poslouchám to, co se mi líbí. A myslím, že ostatní dělají totéž.
Přece nebude někdo poslouchat něco, co se mu nelíbí.

barnajka

Nikomu jeho hudbu neberu a ani nikomu nedělám kázání, co je a není dobrá muzika. Každý má jinak „citlivý“ ucho a sám si musí najít styl, který mu sedne. Za sebe ale říkám, že rap/hip-hop není úplně můj šálek čaje :)) Nejsem sice žádná stařucha, ale v hudbě uznávám spíš starou školu, hlavně 60. a 70.léta. Tehdy se muzika nědělala pro nějakou svou osobní slávu nebo nahrabání peněz… Byl to prostředek, jak vyjádřit svůj názor, životní postoje, protest…cesta, jak předat poselství. Síla písničky byla hlavně v textu – ty texty měly prostě hloubku, měly smysl, bylo v nich velký životní moudro, zkušenost, pravda. Já neříkám, že dneska už tyhle hodnoty v hudbě nenajdeme…najdeme, jasně. Ale aby sis na to hledání pomalu brala lupu :) Všechno to dneska zpívá o rozchodech a trápení s láskou..což je sice aktuální furt, v každé době – ale brzo se to oposlouchá, protože je to vlastně pořád to stejný dokola :)
V tomhle ohledu se musím rapu a hip-hopu trochu zastat – je obecně známý fakt, že tyto žánry nejsou založený na zpěvu, ale právě na těch textech. Jsou ze života, často je tam silná kritika systému, politiky,… Kdyby to svoje „zpívání“ všichni rapeři mysleli upřímně, asi by byl rap s hip-hopem jedním z nejušlechti­lejších hudebních žánrů vůbec. Jenomže fakt to myslej' všichni upřímně? Není to jenom póza? Dost často to neumím rozeznat :(
Musím ale říct, že i když ho nijak cíleně nevyhledávám, tak třeba takový Eminem není vůbec špatný. Jemu docela tu jeho rebelii věřím – měl dost pohnutý život, rapování je pro něj skvělá cesta, jak ze sebe všechnu tu nasr*nost a pocity křivdy dostat a vyrovnat se tak s minulostí.
Mě zkrátka jenom připadá uhozený, když dneska vidím 12 letý kluky, co měli (mají!!) krásný a pohodový dětství, jak si narazí čapku kšiltem nakřivo, na sebe hodí vytahanou mikinu a kalhoty tzv. „nasrávačky“, na krk zlatý řetízek od vietnamců…a s ublíženým výrazem „zpívají“ o tom, jaká je jejich matka „bitch“ a otec „madafaka“ :) Mě tihle harantíci připadají spíš jako nevděční spratci, co si neváží dobrýho bydla. Jako – ať se na mě zlobí, nebo ne…ale když je ti 10, 12 let – můžeš mít za sebou sebedrsnější zkušenost, ale pořád ještě víš o životě velký kulový :) Než rodiče pošleš do prle a prokleješ je do horoucích pekel za to, že ti zkvili život, radši počkej pár let, až nad vším získáš potřebný odstup a nadhled. Dost možná, že najednou se ti věci tak horký jevit nebudou.
Každopádně já osobně rap/hip-hop dost silně vnímám jako styly, co jsou LEHCE zneužitelný pro pozérství. A to se mi fakt nelíbí :/

Pro mě jsou „mistři slova“ pánové Simon a Garfunkel, Cat Stevens, kapely Slade, Mike & the mechanics… a mohla bych jmenovat několik dalších. Když poslouchám jejich písničky a neposlouchám je mechanicky, ale zaměřuju se na texty – někdy fakt zůstávám stát s hubou otevřenou dokořán a nedokážu pochopit, jak se jim, u všech svatých, mohlo podařit tak dokonale vyjádřit to, co já kdesi uvnitř cítím taky, ale zhmotnit ty svoje niterný pocity nedovedu ani s půllitrem vína v sobě :D
Dost dobrý texty má i německá kapela Alphaville. Je to sice popík z 80. let, ale hrajou dodneška a podle mě je to jedna z HODNĚ mála kapel své doby, co má fakt úroveň. Není to žádný bezduchý disco, těžiště jejich tvorby je z 90% v textech. Jestli už víš něco o světě, najdi si na youtube jejich písničku „Scum of the Earth“. Je to takový zhudebněný odsouzení Hitlera, zločinů co napáchal a vlastně jeho života celýho. Já když tuhle písničku poslouchám, tak mě vždycky až mrazí v zádech. Jsou tam použitý opravdu HODNĚ drsný slova – ale jen co do obsahu. K vulgaritě se Alphaville nesnížili nikdy, a toho si cením. Je vidět, že i když chce muzikant lidstvu sdělit něco obsahově vážnýho, vždycky to jde i slušně a bez těch sprostých slov :)

Jestli si chceš poslechnout jednu jooo hodně dobrou písničku, mrkni semhle. Bombová parodie, zvlášť ta pasáž s mobilem :D

http://www.vi­deacesky.cz/hu­debni-klipy-videoklipy-hudba/mrsknul-jsem-s-tim-o-zem

Ella

nepovažovala bych rap za písničku… vždyť jenom rychle mluví v rýmech… to není zpěv.
Jinak to neposlouchám, takže mě to nějak netrápí, ať si „mluví“ co chtějí

Rocker

Je to stejně trapné a nechutné,jako český rap,kde se mluví stejně vulgárně.