Heřman

Máte rádi česky nebo anglicky zpívané písně.

Představte si že máte nejoblíbenější anglicky zpívanou písničku a kdyby byla možnost chtěli byste jí slyšet v češtině.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
beer

Ne

Pokud je originál v angličtině, určitě nechci českou náhražku. Většinou to dopadne katastrofálně s hudbou.
Kdysi dávno jsem znal jen české verze a jak jsem se dostal k originálu, velmi jsem byl vždy překvapen, jak moc je originál lepší. České, až na pár vyjímek ve své databázi nemám.

Další odpovědi
anonym

něco jiného

Doplňuji:
Mám raději originální písně, ale ne pokaždé se mi podaří zjistit která píseň je zrovna originální, hlavně pokud má hodně předělávek. Jinak mám ráda české i cizí písně, spíše se mi líbí po melodické stránce, ale vyjímečně mě zaujme i text.

anonym

Ne

Doplňuji:
uý by to nebylo ono

muhamed

Ne

Doplňuji:
nekdy davaji preklad na ocku a ty pisnicky jsou hodne divny.

natybubu

Ne

barnajka

Vlku z lesa, znáš stránky http://www.se­condhandsongs­.com/ ?
Zadáš si název písníčky a ono ti to vyhodí sáhodlouhý soupis těch nejhlavnějších předělávek, včetně informace, kdo je autorem originálu, tj. kdo s písničkou přišel jako první.
Stránky to jsou parádní; blbý je jen to, že na český coververze autoři databáze nějak zapomínají… Vím třeba jistě, že tu a tu anglickou písničku u nás nazpíval zpěvák ten a ten..ale na Secondhandu se o tom nepíše ani fň.
To jsme jako národ fakt tak maluškatí a bezvýznamní, že nás nikdo nezná, himlhergot? :))

anonym

barnajko, děkuji za odkaz. 🙂 Ale české předělávky tam také mohly dát. Zase tak malý a neznámý stát nejsme, no ne.

barnajka

No právě, už by nás ve světě měli začít brát vážně :)

..ačkoliv pokud jde zrovna o tu českou muziku..ono se není zas až tak moc čím chlubit (až na pár vyjímek teda) :))

anonym

Tak česká hudební tvorba je celkem hezká, pokud je originální a svěží. Ale tak nějak více poslouchám spíše zahraniční tvorbu. Z té české ale nedám dopustit na Karla Kryla a Čechomor.