Pokročilý

Máte rádi česky nebo anglicky zpívané písně.

Představte si že máte nejoblíbenější anglicky zpívanou písničku a kdyby byla možnost chtěli byste jí slyšet v češtině.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Ano 0% Ne 80% něco jiného 20%

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ne

Pokud je originál v angličtině, určitě nechci českou náhražku. Většinou to dopadne katastrofálně s hudbou.
Kdysi dávno jsem znal jen české verze a jak jsem se dostal k originálu, velmi jsem byl vždy překvapen, jak moc je originál lepší. České, až na pár vyjímek ve své databázi nemám.

Další odpovědi:

něco jiného

Doplňuji:
Mám raději originální písně, ale ne pokaždé se mi podaří zjistit která píseň je zrovna originální, hlavně pokud má hodně předělávek. Jinak mám ráda české i cizí písně, spíše se mi líbí po melodické stránce, ale vyjímečně mě zaujme i text.

Ne

Doplňuji:
uý by to nebylo ono

Pokročilý

Ne

Doplňuji:
nekdy davaji preklad na ocku a ty pisnicky jsou hodne divny.

Pokročilý

Diskuze k otázce

Zlatý

barnajka

Vlku z lesa, znáš stránky http://www.secondhandsongs.com / ?
Zadáš si název písníčky a ono ti to vyhodí sáhodlouhý soupis těch nejhlavnějších předělávek, včetně informace, kdo je autorem originálu, tj. kdo s písničkou přišel jako první.
Stránky to jsou parádní; blbý je jen to, že na český coververze autoři databáze nějak zapomínají... Vím třeba jistě, že tu a tu anglickou písničku u nás nazpíval zpěvák ten a ten..ale na Secondhandu se o tom nepíše ani fň.
To jsme jako národ fakt tak maluškatí a bezvýznamní, že nás nikdo nezná, himlhergot? :))

anonym

barnajko, děkuji za odkaz. :-) Ale české předělávky tam také mohly dát. Zase tak malý a neznámý stát nejsme, no ne.

Zlatý

barnajka

No právě, už by nás ve světě měli začít brát vážně :)

..ačkoliv pokud jde zrovna o tu českou muziku..ono se není zas až tak moc čím chlubit (až na pár vyjímek teda) :))

anonym

Tak česká hudební tvorba je celkem hezká, pokud je originální a svěží. Ale tak nějak více poslouchám spíše zahraniční tvorbu. Z té české ale nedám dopustit na Karla Kryla a Čechomor.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 777
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 576
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 427
Zlatý Drap 401
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.