jaký je význam slova „nicméně“

jak se dá detailně vysvětlit význam slova „nicméně“

Nejlepší odpověď
kazisvět

podle mne slovo „nicméně“ neznamená v praxi nic. Používá se pouze jako určitá vycpávka při slovním projevu, když si mluvící rozmýšlí co dále řekne. Jeho význam bych srovnal se „slovem“ hmmmm.

Další odpovědi
MARTI-V

Nesouhlasím. Slovo „nicméně“ je složeno ze dvou slov NIC a MÉNĚ. Ve slovním spojení to tedy znamená,že to,co vyslovíte za zmíněním „nicméně“ nemá o NIC MENŠÍ význam,než to,co jste řekli předtím.

orel

Částečně s tímto názorem souhlasím, ale nedovedu pochopit naše politiky a hlavně novnáře a reportéry s televize nebo rozhlasu že toto slovo paušálně používají místo známého a dobrého českého „ale“. Chtějí snad vypadat jako supervzdělaní!? E­rich