Miroslavst

Jaký význam (co značí) slovo Avatár?

Nejlepší odpověď
arygnoc

  • robot, věrná napodobenian živého tvora.
  • božské vtělení do bytosti.
  • nyní i ikona, zástupce uživatele.

a avathar:

  • vyšší bytost přinášející lidem poznání (Kristus, krišna, …)

Další odpovědi
pusinka50

Vyšší bytost přinášející lidem božské poznání (Kristus, Krišna, …).

Tento termín pochází z hinduismu, kde avatár je vtělením vyšší bytosti do živého tvora.
V IT je Avatar název pro logo, ikonku či fotografii uživatele V tomto případě "vtělení " vás do ikonky.

SajmonModer

To je ten obrázek, co si tak rád pořád měniš :)

GM

Avatár je duchovní vůdce.