FOX.IK

Jaky je rozdil mezi Vlasskym,Pochou­tkovym a Pariskym salatem?

To by me fakt zajimalo:D
Doplňuji:
prodavacky vedi samy prd, kdyz to kolikrat nevyrabi. =)
Jinak diky IceT- velmi prinosna odpoved na tu moji blbinu:)

Nejlepší odpověď
iceT

Vlašský salát-majonéza,salám,o­kurky,mrkev,ce­ler,hrášek
Pařížský salát-majonéza,salám,hrá­šek,okurky
Pochoutkový salát-majonéza,salám,o­kurky,brambory,snad i mrkev

To je složení salátů,jak jsem je podle norem vyráběla,samozřejmě plus ještě hořčice,sůl,pep­ř,cukr.Je fakt,že chuťově jsou na jedno brdo a každá výrobna má vlastní receptury.No a pochopitelně se liší i cenou.
Doplňuji:
do vlašáku ty brambory fakt řijdou,na ně jsem jaksi pozapoměla

Další odpovědi
manon

Já osobně si myslím, že ve vlašském jsou brambory navíc. V pochoutkovém snad možná vajíčka – dojem :) Jinak jsou to verze se salámem, hráškem, majonézou a jsou si opravdu hodně podobné – obzvláště v bufetových verzích. Berte to jako názor, nehledám recepty.

briketka10

našla jsem výrobnu, kde se saláty vyrábí opačně :
ve Vlašáku jsou brambory a v Pařížském ne, tak jsem se
spletla :(
http://www.lu­mikaslavkov.cz/vy­robky-salaty.php

jepik

Žádný, všechny obsahují výrobní salám podle Romana Vaňka (Peklo na talíři) největší humus salám co existuje- namletý kuřecí separát,strojově odělené maso,samé Ečko a soja, mouka a nikdo neví co dalšího atd.Takže si pochutnáváš na sračkách smíchaných s majonézou .Ve vlašském jsou brambory a mrkev není sterilovaný hrášek,v paříšském je hrášek chybí mrkev a brambory a pochoutkový tam se dát cokoli.!!!!!

Conchus

Je dost na jedno brdo. Nejlépe uspořádat ochutnávku. Kup od každého půl kila pozvi známe a uvidíš, co ti řeknou.

muhamed

staci se zeptat prodavacky ;)

Sůwa

Pro >jepik< nemusí se přece jednat o salát koupený, stejně se bude jmenovat i doma dělaný, jen mají ty saláty různé ingredience 🙂

manon

iceT: Ve vlašáku nejsou brambory?

iceT

na ty jsem zapoměla,přece jen je to už pár let,co jsem se tím zabývala…omlou­vám se

manon

iceT: Tak pak jo – pak už to poznávám :)

briketka10

pro manon ve vlašáku nejsou brambory
jen v bramborovým sa­látu

briketka10

manon tak sem se spletla jo, vidíš co si
neověřím tak neplácej do větru promiň
mi to :o

manon

briketka10: Nic se neděje :) Podle palců se zdá, že ten názor má hodně lidí, tak kdo ví, kde je pravda :) U jídel to bývá ošemetné.

hanulka11

jen chci říct, když byla před lety dcera na brigádě – říkala …nikdy si žádný salát nekupujte ,když jsem to viděla co se do toho dává.....vydržela tam týden , víc její poctivost nevydržela…brrrrrrrr­rrr dodnes ,když vidí saláty bere to oklikou

briketka10

hanulko já dělala taky v mlíčáku a jediný co teď pozřu jsou dovážený věci, jako chlebíčky, ale ostatní ani za nic.. chutnal mi ze všeho nejvíc co jsme prodávali a vyráběli vajíčkový salát a v sezóně rajčatový..

Illines

Hanulko11-souhlasim

hanulka11

nejlepší salát je doma udělaný

briketka10

jo to máš pravdu dáš si tam co chceš a máš
klid..já ho dělám podle taťky, jak mě naučil
vánoční, když chci trochu vláčnější přidám
hodně majolky, lák od okurek, okurky, naložený kapie, cibulku, hrášek, vajíčka, je to mňamka
jo a velkou hořčici no a ty brambory žejo :D

manon

Njo, bez brambor ani ránu :)

briketka10

jo a čvachtavý ☺