michalds

Jaký je rozdíl mezi videohrou a počítačovou hrou?

nějak mi to splývá

Nejlepší odpověď
aliendrone

Videohra je zastaralý název pro hry na jednoúčelových (video)automatech. (Pamatuje zde někdo busíky s videoherními automaty, kde se daly po vhození 2 Kčs hrát třeba Asteroidy či jiné osmibitovky?) Dnes se obvykle používá tento termín pro hry na konzole jako třeba Playstation nebo X-box.

Rozdíl je tedy v zásadě jen v použitém hardwaru. Nebo jak se říkalo v dobách, kdy jsem ještě hry dosti pařil > konzole je pro blbce, inteligent ovládá počítač.
(S ohledem na různorodost HW v PC bylo třeba umět všelijak nastavovat a laborovat s počítačem [výhoda PC je v univerzálnosti použití], na konzoli nikoliv, protože každý kus je hardwarově stejný [prostě jsi vložil placku a vybral „start“, což zvládne i přibržděné tele]). Dnes je běžné, že se hry (úspěšné tituly) mezi platformami portují, takže už „za mě“ sis mohl zahrát třeba Medal of Honors jak na Playstationu, tak na PC. 🙂

On už Preystation 3 měl HDD s možností instalace OS (Linuxu), takže po dokoupení SILNĚ předražené klávesnice a myši (to víš, Sony je Sony) jsi z něj mohl udělat víceméně regulérní PC. 😉

Další odpovědi
Rokio

Počítačové hry jsou na PC, zatímco videohry jsou na herním automatu či na Play staionu.

Roman71

Přesně jak to popisuje Aliendrone..
Počítačová hra je primárně pro počítač, videohra je v současnosti záležitost herních konzolí (ty osmibitové nevyjímaje). V případě videoher se jedná o zařízení stavěné primárně pro hraní her, i když se v podstatě taky jedná o počítač. Operační systém videoher umožňuje spouštět a hrát hry.

Éru maringotek na kolotočích jsem zažil taky. Space invaders, Asteroids a další tituly, byly stále v kurzu. Mít takovou Arkádu doma, no.. proč ne, že? Prima zábava na dlouhé zimní večery 😁

Jana5678

Video hry se hrají na herní konzoli a počítačové na PC. Já jsem se nedávno ptala svého syna, proč rád hraje tyto online hry zdarma na počítači z internetových stránek https://games­center.cz/, a on mi odpověděl, že ho to uklidňuje a přináší mu pocit pohody. Tyhle hry jsou pro něj jakýmsi útočištěm, kam může na chvíli uniknout do svého vlastního světa.