Avatar uživatele
petka.s

Jaky je rozdíl mezi úzkostí a depresi?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Savier před 185 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Ano, je. Deprese je vážná psychiatcká diagnóza. Úzkosti může mít někdy i zdravý člověk.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Disraeli

Zásadní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Deprese a úzkost jsou dvě různé psychické poruchy, které mohou současně postihnout jednoho jedince, ale jsou charakterizovány různými symptomy:

Deprese je charakterizována dlouhodobými pocity smutku, beznaděje, ztráty zájmu nebo potěšení z věcí, které jednou jedinci dělaly radost. K dalším příznakům patří únavnost, problémy se soustředěním, poruchy spánku a může se také objevit myšlenky na sebepoškození nebo sebevraždu.

Úzkost na druhé straně je charakterizována chronickým pocitem strachu, obav nebo nadměrného stresu v situacích, které nejsou skutečně ohrožující. Příznaky mohou zahrnovat nervozitu, napětí, rychlý srdeční tep, zrychlené dýchání, zvýšené potění a panické ataky.

Tyto dvě poruchy mohou být zaměňovány, protože mohou často současně existovat u jedné osoby. Navíc mohou některé symptomy, jako je například nespavost nebo problémy s koncentrací, být přítomny u obou těchto poruch. Proto je důležité hledat profesionální pomoc, pokud se vyskytnou některé z těchto příznaků.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
JančaKucera4

Podle mě jsou úzkost a deprese dvě odlišné věci. Mně poslední dobou trápil stres a hledala jsem něco na uvolnění. Naštěstí jsem narazila na <a href=„https:/­/www.adamkrupa­.cz/“>Krupa Kratom</a>, který mi opravdu pomáhá a já se po něm cítím i plná energie. Je to přírodní doplněk stravy a já nemusím sahat po žádných lécích na uklidnění.

Nový příspěvek