Avatar uživatele
sofid

Nízké sebevědomí..

Zdravím, mám dost závažný problém a to je velmi nízké sebevědomí už nevím co s tím mám dělat, prostě si vůbec nevěřím, myslím že všechno dělám špatně apod., neuvěřitelně se potím, když příjde nějaká neočekávaná situace nebo nepříjemná (tečou po mně kapky potu) i když v hlavě si myslím že jsem v pohodě a uklidnuju se, tak se prostě neuvěřitelně potím a srdce mi chce vyskočit.Už takhle nemužu dál žit a chci to změnit, prosím poradtě mi alespoň jak to mám trochu ovlivnit, budu vám vděčný.Předem děkuji za odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3822 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Musíte se mít rád a věřit si. Říkejte si, že pokud nejde o život, nejde o nic. A je to pravda. Nepříjemné situace se dají přežít. Zažívá to každý z nás. Kupte si něco, co se Vám líbí, pusťte si třeba hezkou komedii, zasmějte se s blízkými a myslete jen na příjemné a hezké věci. Zkuste zhluboka dýchat. Pokud se to nezlepší, navštivte lékaře.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Asi by nebylo na závadu sjednat si konzultaci s psychologem. Mohlo by to jen a myslím že poměrně rychle pomoci.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lorrien

Marci1 Vám radí dobře. Zkuste to.
Já se na to podívám z jiného hlediska. Psychologického, pokud Vám to nevadí.
Musíte analyzovat původ Vašeho problému. Většinou pochází z raného dětství nebo puberty, protože starší lidé jsou lépe obrnění proti takovým situacím (ovšem pokud se nejedná o něco velmi závažného [oběť násilí, apod.]). Zavzpomínejte na své dětství a hlavně na lidi. Lidé utvářejí osobnost jedince a v dětství jsou to hlavně rodiče, sourozenci, učitelé a ostatní děti. Popřemýšlejte nad tím, jak se k Vám chovali. Nízké sebevědomí jste si nevypěstoval sám, vždy za tím někdo (popř. něco) je.
Pokud si přejete tento stav konzultovat, kontaktujte psychologa (nebojte, většinou jsou hrazení pojišťovnou, což ovšem znamená, že jsou velice zaneprázdnění a nebudou mít tolik času jen pro Vás, jako psycholog/psychiatr soukromý) nebo můžete napsat i mně na mail: ciray@seznam.cz
Co se týče „povrchové“ léčby. Pokud se necítíte příjemně, prostě odejděte. Stejně nevíte, jak tomu čelit. Nejlepší bude si sednout a popřemýšlet, proč jste se cítil tolik nejistě. Byl to člověk, jemuž nedůvěřujete? Dělal jste něco, o čem si nejste jistý, že Vám to jde? Byl jste v nepříjemném prostředí? Měl jste jiná očekávání od situace, jež nastala? Pocítil jste úzkost? Nebo jste prostě přecenil závažnost situace, v níž jste se ocitl? Pak, jakmile na to přijdete, můžete zapracovat na tom, abyste tomu příště předešel.
Pokud se jedná o trvalý stav, cítíte se neinteligentní, nepřitažlivý nebo cokoli takového, už nepomůže jen sugesce, ale musíte na sobě zapracovat, aby se to nevyvinulo k nemoci psychosomatického původu.
Nebojte se, je to naprosto normální. Nízké sebevědomí je jedním z nejčastějších problémů, s nimiž se setkávám.
Přeji krásný den, na shledanou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Předtím, než si diagnostikujete depresi a nízké sebevědomí, ujistěte se prosím, že nejste obklopeni blbci.
Sigmund Freud.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Vepište odpověď…http://s­ocialnifobie.in­fo/index.php

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Awe

Mors ultima linea rerum…
Smrti vše končí.
Přeber si to jak chceš :) Já se toho držím

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andre5000

Jak tu už píše Drap, zkuste psychologa, podle toho, co popisujete, se z toho sám zřejmě nedostanete.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek