Dobrý den, potřebovat bych něco na uklidění při stavech úzkosti- ne na předpis..děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Kdysi jsem koupila ve specializované prodejně čaj Šípková Růženka, jindy měli tzv. Hajánek. Zajděte se podívat, co mají v nabídce. Tyhle čaje Vám pomohou se spánkem, ale ne se stavem úzkosti. Ten je třeba svěřit do rukou odborníka. Pokud máte lehčí formu poruchy, bude stačit jednorázově předepsaný lék obvodního lékaře, pokud je to závažnější stav, budete muset vyhledat psychiatra nebo neurologa.
Když trpíte neklidem a chcete poradit, co na to brát a nemuset k lékaři, zní to velmi zvláštně. Buď máte problém a vyřešit jej chcete a taky ho vyřešíte, nebo je to spíš jen zjišťování, jaké jsou možnosti na trhu a ve skutečnosti Váš problém nijak vážný není. Uvědomte si, že nevhodně používaný lék může Váš zdravotní stav závažně poškodit.

Další odpovědi
Nikkol

panáka ne, ten pomůže jen na chvilku a pak je to ještě horší. Já doporučuju , pokud se to stupňuje navštívit odborníka. Sama to znám a vím jak je to nepříjemné. Mě stačila půlroční léčba a je to pryč. Taky můžete zkusit nějaké bylinky, ale mě to moc nepomohlo..

Sůwa

Dobře míněné rady jako třeba jít na procházku, unavit se sportem…stejně nezaberou, to si může myslet ten, kdo to nikdy nezažil. Z přírodních léčiv je to dražé z třezalky tečkované, meduňka ( na spaní ), kozlíkové kapky ( kozlík lékařský ) pomohou jen při slabších úzkostech. Mám vyzkoušený Guajacuran, je nenávykový a jak jsem se tu dozvěděla, už není na lékařský předpis.
http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­2045nadap041208156­110232.jpg

Radous

S tím se budeš muset vyrovnat sám jako já. Je potřeba si uvědomit že je to jen ve tvojí hlavě.

briketka10

doma mám bylinný sirup s Kozlíkem lékařským a Meduňkou..
o Silvestru jsme ho daly se sestrou i psovi a kočce, aby se nebáli dělobuchů a pomohl..

je na uklidnění, na spaní a proti stavům úzkosti, 500ml stál asi 100 Kč

Nikikalu

Třezalka, Guajacuran, Benosen, Bellaspon,…,…,ale nekombinovat!

Drahuška

paňáka?… vážně…na strach ze zkoušky – super…ale při déle trvajících : doktor!!! žádné léky samo domo a kamarád říkal… lékař … ostatní jsou babské rady : věř a víra tvá…ta tě dožene do ještě větších úzkostí…

stela

Na takové stavy je nejlépe navštívit co nejdříve lékaře.Určitě to nenéchávat než se to bude stupnovat.Tyhle stavy znám a v tom vám opravdu pomuže jen lékař.

Sůwa

Stavy úzkosti mají podobné příznaky jako strach, jenže na rozdíl od strachu nemají příčinu, která by se dala odstranit. Je to nemoc, která má název anxieta, nebo anxiozita a je třeba ji léčit anxiolytiky. Většina těchto léků je ale na bázi benzodiazepinů, tedy vytváří v organizmu návyk. Pokoušet se úzkosti zbavit vlastními silami je téměř nemožné, je tu nebezpečí vzniku psychosomatických poruch, jako třeba žaludeční vředy, poruchy dýchání, nemoci kardiovaskulární a pod. Úzkost obvykle souvisí i s depresí, kterou je také nutno léčit. Doporučuji podívat se na webové stránky www.velka.zlu­tasova.cz, jsou tam některé velmi dobré rady.