Adula.57

Jaký je rozdíl mezi USB 2.0 a USB 3.0?

Dobrý den, teď si kupuji nový notebook a narazila jsem tady na USB 2.0 a USB 3.0, jaký je mezitím rozdíl? Je dobré když notebook má 3× USB 3.0 a 1× USB 2.0?

Nejlepší odpověď
Reezo

Vyšší přenosová rychlost USB 3.0 „SuperSpeed“ 5 Gb/s je nastavena v komunikačním protokolu, který tento standard využívá k přenosu dat. K dosažení vyšší přenosové rychlosti bylo třeba zvýšit počet pinů. Zatímco USB 2.0 používá pouze čtyři piny, v případě USB 3.0 je to o pět konektorů více. Samozřejmě je k tomu třeba i jiný kabel. Datový kabel standardu USB 3.0 je oproti staršímu standardu vybaven dalšími dvěma páry vodičů s uzemněním. Nově přidané datové páry obsahují samostatný vodič pro příjem a pro odesílání dat (každý pár navíc s jedním uzemňovacím vodičem). Kromě nové pětice vodičů je součástí kabelu USB 3.0 i žíla vedení dat pro starší zařízení USB 2.0. USB konektor typu B tedy musel projít úpravou, kterou vidíte na výše uvedeném obrázku, tvar přípojky a konektoru typu A zůstaly nezměněny, jelikož nově přidané vodiče jsou umístěny v zadní části konektoru.

Doplňuji:
Naměřená přenosová rychlost
USB 2.0 – 35 MB/s
USB 3.0 – 200 MB/s

Další odpovědi
Human

Hlavný rozdiel je v rýchlosti. A to že má 3× USB 3.0 a 1× USB 2.0 je v poriadku, pretože asi všetky zariadenia čo podporujú len USB 2.0 idú aj s USB 3.0.

Jsemtady

To 3.0. Je vhodne pro flashky a na prenaseni dat. Musi to samo podporovat i to zarizeni, coz jeste neni bezne. Pak je to rychlejsi. Jeden 3.0 staci. Jine vyci typu mys, tiskarna apod. si vystaci s pomalejsim.

klob1

Ahoj,Tak Jistě je lepší mít i USB3.0 je pro budoucí zařízení,která připojíš..je to rychlejší v načítání a posílání dat ze připojeného zařízení.Běžně se používají a využívají už obě USB.A dobré to je,ale u notebooku bych hledal i jiné důležitosti spíše.Pavel

vagra

REEZO, je dobré, přidat zdroj svých vědomostí.
V tomto případě, je to např.

https://www.fa­cebook.com/It­Zajimavosti

Reezo

jinak na FB fakt informace nečerpám… 🙂

Reezo

napíš si to do googlu, jestli tě to tak zajímá koumáku… 🙂
Sám hledat umíš, tak po mě nechtěj odkazy.

vagra

Uklidni se.
Bylo by nanejvýš vhodné, aby sis po několika měsících, konečně prostudoval kodex uživatele. Zajímavé čtení…:)
Protože jsem nabyl dojmu, že jsi ho tady ještě nenašel, zkopíroval jsem ti jeho jednu část.
Mimo jiné, se v něm praví:

„…Uvádějte zdroj

Je naprosto v pořádku používat on-line zdroje pro odpovídání na otázky. Pokud čerpáte z nějakého zdroje, uveďte tento zdroj a nechte uznání tomu, komu patří…"

Nestyď se za to, že jsi něco, někde okopíroval. :)
Mělo být především ve tvém zájmu, uvádět zdroj.

Nakonec-měl bys dodat také„…výše uvedený obrázek" který ve své odpovědi slibuješ.:)

Howgh

Reezo

já se za to určitě nestydím, že si to najdu na internetu a nebudu skákat jak si pískneš 🙂

když budu chtít přidat zdroj tak ho přidám. děkuji ti, že to respektuješ 🙂