Avatar uživatele
Adula.57

Jaký je rozdíl mezi USB 2.0 a USB 3.0?

Dobrý den, teď si kupuji nový notebook a narazila jsem tady na USB 2.0 a USB 3.0, jaký je mezitím rozdíl? Je dobré když notebook má 3× USB 3.0 a 1× USB 2.0?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? samicek333 před 3877 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Reezo

Vyšší přenosová rychlost USB 3.0 „SuperSpeed“ 5 Gb/s je nastavena v komunikačním protokolu, který tento standard využívá k přenosu dat. K dosažení vyšší přenosové rychlosti bylo třeba zvýšit počet pinů. Zatímco USB 2.0 používá pouze čtyři piny, v případě USB 3.0 je to o pět konektorů více. Samozřejmě je k tomu třeba i jiný kabel. Datový kabel standardu USB 3.0 je oproti staršímu standardu vybaven dalšími dvěma páry vodičů s uzemněním. Nově přidané datové páry obsahují samostatný vodič pro příjem a pro odesílání dat (každý pár navíc s jedním uzemňovacím vodičem). Kromě nové pětice vodičů je součástí kabelu USB 3.0 i žíla vedení dat pro starší zařízení USB 2.0. USB konektor typu B tedy musel projít úpravou, kterou vidíte na výše uvedeném obrázku, tvar přípojky a konektoru typu A zůstaly nezměněny, jelikož nově přidané vodiče jsou umístěny v zadní části konektoru.

Doplňuji:
Naměřená přenosová rychlost
USB 2.0 – 35 MB/s
USB 3.0 – 200 MB/s

Upravil/a: Reezo

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Human

Hlavný rozdiel je v rýchlosti. A to že má 3× USB 3.0 a 1× USB 2.0 je v poriadku, pretože asi všetky zariadenia čo podporujú len USB 2.0 idú aj s USB 3.0.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jsemtady

To 3.0. Je vhodne pro flashky a na prenaseni dat. Musi to samo podporovat i to zarizeni, coz jeste neni bezne. Pak je to rychlejsi. Jeden 3.0 staci. Jine vyci typu mys, tiskarna apod. si vystaci s pomalejsim.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klob1

Ahoj,Tak Jistě je lepší mít i USB3.0 je pro budoucí zařízení,která připojíš..je to rychlejší v načítání a posílání dat ze připojeného zařízení.Běžně se používají a využívají už obě USB.A dobré to je,ale u notebooku bych hledal i jiné důležitosti spíše.Pavel

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
vagra

REEZO, je dobré, přidat zdroj svých vědomostí.
V tomto případě, je to např.

https://www.fa­cebook.com/It­Zajimavosti

před 3877 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Reezo

jinak na FB fakt informace nečerpám… 🙂

před 3877 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Reezo

napíš si to do googlu, jestli tě to tak zajímá koumáku… 🙂
Sám hledat umíš, tak po mě nechtěj odkazy.

před 3877 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vagra

Uklidni se.
Bylo by nanejvýš vhodné, aby sis po několika měsících, konečně prostudoval kodex uživatele. Zajímavé čtení…:)
Protože jsem nabyl dojmu, že jsi ho tady ještě nenašel, zkopíroval jsem ti jeho jednu část.
Mimo jiné, se v něm praví:

„…Uvádějte zdroj

Je naprosto v pořádku používat on-line zdroje pro odpovídání na otázky. Pokud čerpáte z nějakého zdroje, uveďte tento zdroj a nechte uznání tomu, komu patří…"

Nestyď se za to, že jsi něco, někde okopíroval. :)
Mělo být především ve tvém zájmu, uvádět zdroj.

Nakonec-měl bys dodat také„…výše uvedený obrázek" který ve své odpovědi slibuješ.:)

Howgh

před 3877 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Reezo

já se za to určitě nestydím, že si to najdu na internetu a nebudu skákat jak si pískneš 🙂

když budu chtít přidat zdroj tak ho přidám. děkuji ti, že to respektuješ 🙂

před 3876 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek