Avatar uživatele
nyja

Jaký je rozdíl mezi hotelem, hostelem a motelem?

Docela ráda bych věděla jaké jsou rozdíly a při jakém typu cestování je nejvhodnější zvolit si ten, či onen způsob ubytovaní. Předem děkuji za odpovědi. :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? elektrikář, chudst před 4639 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
chudst

Hotel – asi vite, proste luxusnejsi ubytovani (nebo prinejmensim na urovni.) Luxus samozrejme odpovida cene.

Hostel – levna varianta na prenocovani, vetsinou jsou v mistnosti jen postele pro vice lidi, spolecne zachody, vetsina neposkytuje jidla, ale ma vlastni kuchynku, takze si muzete udelat jidlo sami.

Motel – (složenina ze slov motor a hotel) je hotel, který se nachází u dálnic a silnic vyšších kategorí. Slouží ke krátkodobému ubytování (přespání) motoristů. Často bývá doplněn o další doprovodné služby pro motoristy a cestující po dané silniční komunikaci, např. o restauraci, bufet, obchod s drobným zbožím, hygienické zařízení, čerpací stanici apod. Jak se zde pohybuji ceny nemam zdani, nikdy jsem v motelu nespal.
Doplňuji:
A jeste jste vynechala:

Botel – ubytovani/„hotel“ na lodi.

Bostel – obdoba hotel/hostel.

Penzion – ubytovací zařízení podobné hotelu. Zpravidla se používá pro označení menších zařízení a často jde o rodinné podniky. Obvyklá kapacita penzionu je do několika desítek osob. K dispozici bývá plná penze či alespoň polopenze.


Zdroj: ma hlava a wikipedie.

Upravil/a: chudst

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Hotel – klasické ubytování v různých kategoriích.
Hostel,– většinou pro krádkodobé ubytování, malá plocha, omezená nabídka sluřeb.
Motel – ubytování u silnic, koncipováno pro řidiče a projíždějící. Většinou s připojenou restaurací

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

Motel je hotel, který se nachází u dálnic a silnic vyšších kategorí. Slouží ke krátkodobému ubytování (přespání) motoristů. Často bývá doplněn o další doprovodné služby pro motoristy a cestující po dané silniční komunikaci, např. o restauraci, bufet, obchod s drobným zbožím, hygienické zařízení, čerpací stanici apod.

Hostel je levná turistická ubytovna, určená zejména pro studenty. Na rozdíl od hotelů zde ubytovaní sdílejí většinou příslušenství a vybavení.
no a hotel je ubytovací zařízení s nejméně 10 pokoji poskytující ubytovací služby turistům, kteří jsou v danou dobu mimo domov.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

hotel

  • ubytovacie zariadenie v pevnej budove.

Môže byť rôzneho typu – od chaty až po luxusné sídla.

  • (vo Francúzsku v 17. storočí) označenie pre mestské šľachtické i verejné paláce (napr. hôtel de ville radnica).

hostel

  • ubytovňa.
  • útulok.
  • študentská ubytovňa.
  • lacná turistická noclaháreň.

motel

  • ubytovacie zariadenie pre motoristov zväčša situované pri rušných cestných komunikáciách alebo v atraktívnych turistických lokalitách.

botel

  • ubytovacie zariadenie ne lodi. Jedná sa o prestavanú loď, ktorá slúži výhradne na ubytovanie a nie na plavbu. Býva v riečnych i morských prístavoch.

rotel

  • hotel na kolesách, najčastejšie prestavaný autobus na ubytovacie a stravovacie zariadenie.

Zdroj: heureka.tym.sk

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jana5678

Motel jsem využila několikrát v životě, když jsem byla nucena cestovat přes noc a nechtělo se mi řídit po tmě. Zastavila jsem u motelu, kde mají restauraci a malý pokoj na přespání. Hostel jsem osobně nikdy nevyužila, ale co vím tak ho běžně vyhledávají studenti, jelikož je to levné a malé ubytování. Já mám nejraději hotel, který mi nabízí hotelové vůně https://www.ca­retrade.cz/ho­telove-vune/ , luxus a také pohodlí.

Nový příspěvek