Jaký je rozdíl mezi hotelem a penzionem?

Není mně jasné, kde je přesně hranice mezi hotelem a penzionem. Jednoduché to je pouze tehdy, když slovo hotel nebo penzion má ubytovací zařízení v názvu.

Nejlepší odpověď
alenka901

Hotel je místo, kde se za úplatu poskytuje (zpravidla krátkodobé) ubytování, zvláště turistům. Obvykle jsou součástí hotelu také další související služby jako např. restaurace, některé hotely poskytují také sály a služby pro pořádání konferencí.

Pro restauraci se připravují pokrmy v kuchyni.

Hotel

Hotel je ubytovací zařízení s nejméně 10 pokoji poskytující ubytovací služby turistům, kteří jsou v danou dobu mimo domov. Hotely dělíme podle charakteru umístění na: 1. přímořské 2. horské 3. městské 4. lázeňské 5. rekreační

Hotel dále poskytuje služby stravovací nebo např. společensko-zábavní. V České republice není povinné zařadit hotel do jedné z 5 tříd (třídy=hvězdičky), o tomto procesu zařazení do třídy rozhoduje sám majitel. Pokud se rozhodne zařadit svůj hotel do jedné ze tříd, musí kontaktovat AHR (Asociace hotelů a restaurací), která podle přesně daných pravidel rozhodne o zařazení. Klasifikační komise vydává certifikáte v současné době na 4 roky. V České republice je definováno pouze 5 tříd! Klasifikace je proto v každé zemi odlišná.

Penzion = ubytovací objekt s alespoň 10 lůžky s variabilním stravováním

Privat = ubytovací objekt do 9 lůžek s variabilním stravováním, oddělenou část obývá majitel

Letní byt = byt v nájemním domě

Apartmán = 2 a více pokojů se společným sociálním zařízením a kuchyňkou

Hotel = ubytovací objekt nad 35 lůžek s restaurací i doplňkovým vybavením

Garni = ubytovací objekt,jehož stravovací část je v hlavním objektu (v hotelu)

Motel = ubytovací objek s restaurací a s možností bezprostředního parkování

Botel = ubytovací objekt na lodi

Hostel = ubytovací objekt bez restaurace, ale s možností přípravy jídel

Ubytovna = skromně vybav.ubytovací objekt; zpravidla i se společným soc.zařízením

Další odpovědi
Ejmin

Hotel má většinou ‚luxusnější‘ vybavení např.: TV, Balkóny, Uklízečku, Koupelnu, Restauraci, Bazény, Hřiště atd..... Ale Penzion bývá jenom pokoj a postelí (většinou, může být i jinak)

Lencis

Hotel je místo, kde se za úplatu poskytuje (zpravidla krátkodobé) ubytování, zvláště turistům. Obvykle jsou součástí hotelu také další související služby jako např. restaurace, některé hotely poskytují také sály a služby pro pořádání konferencí.
Hotel je ubytovací zařízení s nejméně 10 pokoji poskytující ubytovací služby turistům, kteří jsou v danou dobu mimo domov. Hotely dělíme podle charakteru umístění na: 1. přímořské 2. horské 3. městské 4. lázeňské 5. rekreační

Penzion je ubytovací zařízení podobné hotelu. Zpravidla se používá pro označení menších zařízení, často jde o rodinné podniky. Obvyklá kapacita penzionu je do několika desítek osob. K dispozici bývá plná penze či alespoň polopenze.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org

smoulolinka

Hotel je ubytovací zařízení s minimálně 10 pokoji. Úroveň poskytovaných služeb bývá zpravidla označována hvězdičkami.
Penzion nabízí mnohem menší rozsah služeb, často jde o rodinná zařízení. Minimální počet pokojů je 5

Dandi

Zcela jednoduše lze říct, že penzion je menší a nabízí komornější, rodinnou atmosféru. Šéfkuchař bude děda, babi uklízí pokoje, dcerka dělá na recepci atp.

Attack-design

hotel je taktrochu anonymní lepší vybavení,restau­race, penzion je spíše takový rodinný

Drahuška999

Ahoj, já tedy žádný nějaký pádný důvod pro takovéto rozdělení neznám, ale vím, že většinou penziony bývají takové jako spíš chata… My jsme v jednom takovém pensionu byly a velice jsme si to tam užili 🙂 Bylo to v Pavlově, takže kdybyste náhodou někdo chtěl nějaké to ubytování, určitě mrkněte sem – https://www.pen­sionflorian.cz/

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.