Co to je hostel?

Co je hostel, je to jen ubytovna?

Nejlepší odpověď
Terýsek

Hostel je většinou levné ubytování, ale v cizině nic vybydleného, bývá hezké, ale vícelůžkové pokoje a sociálky třeba na chodbě.

Další odpovědi
anonym

jo to ubytovna.. hodně levná se společným sociálním zařízením, kuchyňkou… apod.

  • často využívané studenty

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Hostel

lizinka

Zalezi na tom, kde presne takový hostel najdeš. Z vlastní zkušenosti bych počítala s tím, že to vypadá velice podobně jako vysokoškolské koleje, jen je to přístupné pro všechny. No a jinak samozřejmě nejde počítat s velkým přepychem, většina hostelů není moc dobře zařízená, pro levné cestování to ale bohatě stačí.

alenka901

hostel [hostl i hostel]

  • ubytovna, útulek, studentská kolej
  • levná turistická noclehárna

vera97

hostinec

  • noclehárna (mládežnická)
  • mládežnická noclehárna
  • studentská kolej (ubytovna)
  • studenský domov
  • ubytovna
  • turistická chata
  • společný domov
  • studentský domov
  • mládežnický hotel
  • hospoda
  • domov
  • nocležnický

satan

Pust si DVD Hostel, uvidis.

Hanča09

Hostel je typ ubytování, kde jeden pokoj sdílí více lidí. Často je levnější než normální hotel, bývá tam i kuchyňka a schránka na zamčení věcí (záleží hostel od hostelu). Některé pořádají i různé seznamovací akce :) A pak každý hostel nabízí trochu něco jiného nebo se zaměřuje třeba na něco jiného. Mě celkem zaujal hostel Luma Terra v Praze (https://www.lu­materra.cz/), který klade důraz na udržitelnost :)