MonkeyKing

Znáte nějaký způsob, jak cestovat levně?

Slyšel jsem, že když budete trpěliví a vyčkávat, že se vám podaří najít letenky i za 1 Kč – jenže kde a jak?
Cestovat myslím po Evropě i po světě (prosím bez rádobyvtipných připomínek o uprchlících a imigrantech)

Znáte nějaké stránky, máte zkušenosti atd.?

Nejlepší odpověď
zjentek

Bohaté zkušenosti mám s tzv. „prstem po mapě“, což je bezpochyby jediné laciné cestování.

Další odpovědi
Kepler

Pro cestování po republice je dobré využít portály Jízdomat, nebo Spolujízda. Levné letenky: http://www.me­sec.cz/clanky/jak-vyzrat-na-levne-cestovani/

led

Najlacnejšie je zamestnať sa (nechať sa zvoliť) ako platený „turista“. Potom všetky náklady na cestovanie bude za vás hradiť váš zamestnávateľ.
Cestovať sa dá rôzne, záleží od nátury a odvahy. Môžte peši, na dvoch kolesách, autom, hromadným prostriedkom, to záleží aj od vašej „dobrodružnej“ povahy.
Lacné letenky možno zakúpiť u nízkonákladových leteckých spoločností (nebudem menovať, je ich viac), prípadne letenky Poslednej_chvíle, zadajte si https://www.go­ogle.cz/#q=le­tenky+last+mi­nute. Ale dávajte si pozor a pozrite, čo všetko, let a služby, sú v cene. Niekde platíte len letenku a k tomu si musíte doplatiť letiskové poplatky, niekde to máte v cene. A hlavne, chce to trpezlivosť, pretože nie vždy sú letenky nízke ceny voľné a musíte čakať aj týždeň (to už je dobrodružstvo!)

anonym

Mimo to co už tady zmínili ostatní bych ještě přidal alternativy

  • Jízda stopem
  • Jízda načerno (nedoporučiji kvůli možným následkům)
  • Svést se s někým známým, který ti třeba něco dluží tak ti to tím splatí a nebo je to prostě fakt velkorysá osoba a tak tě sveze zadarmo (není od věci, alespoň pořádně poděkovat a později třeba koupit pivo.)
  • Pořídit si elektroskůtr, který je sice neobvyklý a je to jistá investice, ale časem se ti to vrátí zpět díky nulovým nákladům na pohonné hmoty s minimální nutnost servisu. (Pozor však na omezenou možnost dojezdu kvůli kapacitě baterie, kterou je pak třeba nabít.)

Kepler

minerz: elektroskútr a všechny další elektrovehikly jsou jedním z nejdražších způsobů dopravy. Baterie vydrží v průměru 5 let a jejich cena tvoří asi polovinu ceny celého vehiklu. Třeba nová baterka na elektrokolo: 15 000.-.