Jaký je potřeba řidičák na čtyřkolku 125ccm....????

Odpovědi:

Zlatý

Pokud je ta čtyřkolka schválena pro silniční provoz,tak je potřeba řidičák jako na motorku/jednostopé vozidlo.Záleží jaký má napsaný výkon v TP

Stříbrný

http://www.mdcr.cz/…

zajdu si na stránky Ministerstva dopravy, najdu si legislativu, otevřu zákon 361/2000 a vidím v paragrafu 80a u písmena e) toto:

e) B1 jsou zařazena čtyřkolová motorová vozidla s výjimkou vozidel uvedených v písmeni a), jejichž výkon nepřevyšuje 15 kW a hmotnost v nenaloženém stavu nepřevyšuje 400 kg nebo 550 kg u vozidel určených k přepravě zboží,

Dále vím, že pokud mám oprávnění skupiny B, platí mi toto oprávnění i pro skupinu B1...

pak se podívám dále na odstavec (4), a vidím:

(4) Řidičské oprávnění udělené pro skupinu A opravňuje také k řízení čtyřkolových vozidel o výkonu motoru do 15 kW a hmotnosti v nenaloženém stavu do 400 kg. Řidičské oprávnění udělené pro skupinu A1 opravňuje také k řízení čtyřkolových vozidel o výkonu motoru do 15 kW, s hmotností v nenaloženém stavu do 400 kg a se zdvihovým objemem spalovacího motoru do 125 cm3.

Odpověď je tedy jasná, je to skupina A, A1, B, B1 - vždy ale nesmíš překročit omezení...

navštiv nějaké weby, týkající se čtyřkolek, tam ti poradí. když jsem začínal, kluci mi poradili na webu www.ctyrkolky.com. Zajdi tam do diskuze a ptej se na co chceš. ať se daří

Zdroj: www.ctyrkolky.com

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.