9 řemesel

Čínský skůtr potřetí,(a naposledy).

Byl to skutečně problém , odpovědět správně a věcně? Tedy ,že do benzinu pro 4takty se olej nedává,do 2taktů ano?Do této doby jsem si myslel , že tento druh odpovědí, tj. odpovídat na něco jiného než přímo na otázku,patří jen k politikům.Je možné, že nás tito pánové-politici tak podprahově ovlivňují, i když si o nich myslíme někdy své ??

Nejlepší odpověď
mojitek

Nezalezi kolik ma benzin oktanu nebo jestli jde o 2/4 takt,ale zalezi jestli ma samostatne oddelene primazavani nebo urob si sam,tzn. musite spolu s benzinem lit do nadrze i pomerove mnozstvi oleje.Kazdopadne benzin se musi misit s olejem,jinak se motor prirozene zadre..
Doplňuji:
Bumbes : nejde o to jestli je to 2 nebo 4 takt… i ve 2 taktnich masinach je olejova nadrzka :o) Jde spis o to jak stara technika se pouzila u toho ci onoho motocyklu.
Maly priklad – Jawa Oilmaster ( Californian) z konce 60´a zacatku 70´let

Další odpovědi
Bumbes

Do 2taktního motoru se dává motorový olej přímo do benzínu v poměru 1:50(40), pak se ještě dává převodový olej do převodové skříně.

Do 4taktního motoru se motorový olej místo do benzínu dává do olejového oběhu, stejně jako do většiny současných automobilů. S převodovým olejem to je stejné jako u 2taktu.

Oktanové číslo paliva má vliv pouze na nastavení předstihu zážehu – na určitou hodnotu okt.č. je třeba určitá velikost předstihu.
http://blog.su­perbenzin.cz/vi­ew.php?cisloclan­ku=2009090006

RE: mojitek
možná proto se „9 řemesel“ tak čílí, když místo rozdělení a popsání způsobu spalování paliva u motorek tu jsou odpovědi úplně odlišného smyslu. Zda má YUKY 50 přimazávací olejovou nádržku tu nikdo (asi) neví, a že ji má Californian, to asi tazatele nezajímá. Z prvního dotazu vyplívá, že ho zajímá oktanové číslo, taktování konkrétního motoru a použití oleje do paliva.
Pokud tu není nikdo znalý, tak je možnost se zeptat některého majitele, např: http://www.auta-motorky.cz/yuky-50-48684.html

mojitek

bumbes : podle toho do jake masiny a jaky olej..