slad08

Jak docílit lepšího zvuku výfuku na motorce?

Přesněji: kde najdu krouže, který zužuje obvod výfuku a jak se k němu mám dostat?
Děkuji
Doplňuji:
Pouštět se do toho nebudu, jen mě to zajíma.
Je to 4T 125 ccm.

Nejlepší odpověď
anonym

Nedělej to – chybí ti znalosti a velmi pravděpodobně technické zázemí (vybavená dílna).
;-D

  1. nepíšeš typ motorky (ale je to nějaká 2T 125 či méně, že??)
  2. odstranění omezovače výfuku nemá vylepšít zvuk, ale výkon
  3. u 2T prosté odstranění omezovače nestačí, je potřeba motor vyladit

___
Pokud se do takové úpravy pustíš amatérsky, nevratně si motorku poškodíš a za opravy pak zaplatíš možná i více, než byla původní cena nové.
Takové úpravy nejsou legální – mohou tě čekat (i značné) problémy na STK.
___
A pokud tě předešlé věty neodradily, obrať se na diskusní fóra – podle přesného typu motoru.
Doplňuji:
4T není na úpravy výfuku až tak háklivá (ten typ je ´tajný´??) , ale pořád se jedná spíše o výkon, nikoli zvuk*).
😉
Zaškrcení se provádí (obvykle) dvěma způsoby

  • buďto je na začátku výfukového potrubí dovnitř vevařen „kroužek“ (takový trychtýřek) – ten není obtížné vyštípat nebo odfrézovat (fréza je lepší, ale podstatné je, co máš k dispozici)
  • nebo je dovnitř (obvykle za koleno) vevařena trubka výrazně menší světlosti, než je celková světlost výfuku v daném místě (pak je potřeba výfuk v místech svárů rozříznout, trubku vyříznout-vybrousit a výfuk opět svařit

___
*) pokud ti jde opravdu o zvuk, sežeň si ´laděný´ výfuk – ale vždy se koukej po homologovaném (s díly bez homologace se opět vystavuješ problémům na STK, možná i při silniční kontrole – určitě při silniční kontrole v D a A, tam jsou na ´naše´ tuningy vysazení!)

Další odpovědi
mosoj

Nasadit pozoun.

arygnoc

čo je to lepší zvuk?

ideálny je tichý, tichúčky, nehlučný.
ale asi nie pre jazdca – motorkára, ten by to chcel čo najviac revúce/pišťajúce (podľa druhu tátoša).