Simisa

Jaký je nejlepší zdroj probiotik?

Jakou formou je nejlepší přijímat probiotika? Jestli potraviny a případně jaké nebo ve formě doplňků stravy? Jde mi o to co má větší účinnost a efektivitu.

Odpovědi
Ametyst

Jsou v mléčných kysaných výrobcích- podmáslí, kefír, kyselé mléko. Kysané zelí a fermentovaná zelenina, kterou znají makrobiotici jsou výborné zdroje. Vždycky je lepší zdravě jíst než jíst cokoliv kdykoliv, a potom to dohánět drahými doplňky stravy. Uznávám, že příprava makrobiotických pokrmů může být časově náročná a pracná.

Pepa25

Nejprve bych si ujasnil, co je to probiotikum: Probiotika jsou dle světových organizací WHO a FAO od roku 2001 definována jako živé organismy, které při podávání v přiměřeném množství přispívají ke zdraví hostitele. (citace Wikipedia). Prakticky jsou to kysané mléčné výrobky (případně jiné kysané potraviny, např. zelí) a potravinové doplňky. Nejsem biochemik, ale jako „lepší“ nebo minimálně přirozenější mi připadají kysané výrobky než tabletky.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Probiotikum

OSHO

Neexistuje jednoznačná odpověď na to, který zdroj probiotik je nejlepší, protože to závisí na individuálních potřebách a preferencích každého jednotlivce. Výběr závisí na několika faktorech, jako je zdravotní stav, dieta a osobní preference.

Potraviny bohaté na probiotika:
Kvašené potraviny: Kyselé zelí, kimchi, kefír, jogurt, tempeh, kombucha a další kvašené produkty jsou přirozeným zdrojem probiotik.
Syrové sýry: Některé druhy syrových sýrů, jako je gouda, obsahují probiotické kultury.
Kysaná zelenina: Zeleninové kysané konzervy, jako jsou okurky nebo květák, mohou také obsahovat probiotické mikroorganismy.
Doplňky stravy s probiotiky:
Doplňky stravy jsou k dispozici ve formě kapslí, tablet, prášků a tekutin, které obsahují konkrétní kmeny probiotických bakterií.
Doplňky stravy mohou být užitečné, pokud máte konkrétní potřeby nebo pokud nejste schopni konzumovat potraviny bohaté na probiotika.
Co se týče účinnosti a efektivity, to závisí na konkrétních produktech a jejich obsahu probiotických kmenů. Je důležité vybrat si kvalitní a spolehlivý produkt od důvěryhodného výrobce. Mnoho lidí najde pro své potřeby vhodnou kombinaci jak potravin bohatých na probiotika, tak doplňků stravy.

Pamatujte, že pro dosažení optimálního účinku probiotik by měly být užívány pravidelně a v souladu s doporučenými dávkovacími pokyny. Je také důležité konzultovat se se svým lékařem nebo odborníkem na výživu, pokud máte zdravotní problémy nebo potřebujete konkrétní rady ohledně užívání probiotik.

Syd

Nejlepší je jíst zdravě, kdy ta strava obsahuje dostatek prebiotik, a pak není vůbec důvod do sebe ještě cpát probiotika. Dokonce podle jedný studie probiotika po antibiotikách jsou horší než když nejsou, protože těch pár kmenů přetluče ty ostatní, a tím to brzdí diverzitu mikrobiomu.

Jaru33

Já osobně preferuji doplňky stravy. Je to praktické a hlavně to umožňuje přesné dávkování. Navíc mám větší jistotu, jaké probiotické kmeny přijímám a v jakém množství. U přírodních zdrojů člověk přesně neví. Nejvíc se mi osvědčil doplněk Probiotikus. Má nejširší spektrum kmenů. Probiotika z potravin ale rozhodně nejsou špatnou volnou a je vhodné je občas zařadit do jídelníčku.

Pepina7897

Dobrý den, nejlepším zdrojem probiotik jsou jednoznačně fermentované potraviny, jako je jogurt, kefír, zelí a okurky. Tyhle přírodní zdroje obsahují živé kultury prospěšných bakterií, které přímo kolonizují náš trávicí trakt. Důležité je vybírat kvalitní a neupravované výrobky bez zbytečných aditiv. Osobně jsem si oblíbila přírodní probiotika Senza Lyovis, která výborně posilují moji imunitu.

Jakub Tlapal

Nejlepší jsou jogurty a kefír. Jedno lepší než druhý. Ani jedno mi nechutná, takže já si beru probiotika, který manželka objednává z https://www.all-the-best.eu/ a mám klid. Je fakt, že mi probiotika hodně pomohly, aby se mi srovnalo trávení. Pořád ale budu radši brát prášky, než abych si musel dát každý den jogurt. To bych prostě nedal 😁 .

nyt foodle

Příspěvek smazán administrátorem.

nyt foodle

Příspěvek smazán administrátorem.