Pajena

Jaký je kalorický příjem pro dívky ve věku 15 let?

Můj denní kcal příjem je 500–1000, ale to málokdy =)

Kolik bych měla přijmout?

Odpovědi
Hlada

Kalorický příjem dívky ve věku 15 let je takový, jaký určí rodiče, kteří jsou za její zdravý vývoj odpovědní. Dívka v tomto věku má mít jiné priority a úkoly než sledování počtu zkonzumovaných kalorií.

Edison

To záleží na mnoha faktorech. Mj. na kalorickém výdeji.

ivzez

Doporučená hodnota je 2.508 kcal.

Ovšem pouze tím se nedá řídit, důležitý je i výdej.
Třeba sportovkyně by měly mít příjem vyšší.

Zajímalo by mne, co příjmu 500–1.000 kcal říká lékař/ka.
Dívka s takovým příjmem je na hraně anorexie (nebo už je anorektička).

Honynek

Jsi ve vývinu, sportuj a jez aspoň 2000 kcal. Hodně zeleniny, ovoce.

Honynek

S takovým malým kalorickým příjmem tělo snad nemůže ani fungovat, myšlení, soustředěnost, nálada – rodiče ti musí sehnat výživového specialistu, aby ti pomohl zvýšit příjem aspoň na těch 2000 kcal.

Honynek

Navíc, v 15 letech člověk už tu stravu může balancovat sám. Já už jsem od 15–16 vždy sledoval zajímavé články, videa o stravě a učil se od těch největší odborníků.

Honynek

Nechávat to pouze na rodičích, kteří výživě nerozumí není úplně štastné, a proto dochází k tomu, že více než polovina dospívajících má poruchy potravy, že buď jí moc nebo málo…