gisiii

Jaká bude výše podpory v nezaměstnanosti za podmínek uvedených níže?

v srpnu mi končí prac.smlouva a jsem v PN a pravděp. budu i po skončení prac.smlouvy. /po 31.8./, PRAC.POMĚR chci ukončit.Kdybych šel po skončení PN na ÚP, na jakou výši podpory mám nárok? Vím,že když končí prac. smlouva je podpora vyšší… Přesněji: jde o to, zda by byla podpora vyšší, protože končí prac. poměr, nebo se snižuje kvůli prac. neschopnosti…

Odpovědi
autacek

Výše podpory se odvíjí od výše předchozího výdělku, délky trvání pracovního poměru a způsobu ukončení pracovního poměru. Bližší informace, včetně dokumentace, kterou je nutno doložit, ti poskytnou na příslušném ÚP.

Jen pro info, pokud pracovní poměr ukončíš sám, příp. dohodou, budeš na tom většinou při výpočtu podpory hůře.

ivzez

Výše pospory v nezaměstnanosti závisí na více věcech.
Splníte-li podmínky pro přiznání podpory předchozím zaměstnáním,
nemoc by se promítnout neměla.

Pokud ale bude pro získání podpory potřeba započíst
i dobu nemoci po skončení zaměstnání, bude se
doba nemoci v OL považovat za poslední zaměstnání
a nárok by potom byl jen na „minimální“ podporu.