IvanHorvat

dostanete příspěvek v hmotné nouzi pokud máte stavební spoření a na učtech nějaké penníze?

kolik by žadatel mohl mít aby dostal tento příspevek? Může se zatajit nejaký účet a prověřují to?

Nejlepší odpověď
anonym

celý sociální systém v CR je postavený nahlavu, z nezaměstnaných udělají nemajetný a ty co tu privatizovali se z toho mají opět dobře

Majetní lidé (což je evidentně tvůj případ) by neměli dostávat žádnou podporu, vlastníš nemovitost a máš naspořeno na stavebku.

Mně osobně se tvoje nárokování si čehosi jeví jako nemorální.

Chybí tam třetí možnost – vadí vám zneužívání sociálního systému lidmi, kteří nejsou sociální případy?

Moje volba je irelevantní, protože bez kliknutí na jednu z možností (nesouhlasím ani s jednou) nelze reagovat.

Další odpovědi
jirkajirka

Podle mého názoru účty by měli být tajné neměli by se dozvědět kolik tam máte, ovšem u stavebního spoření se to dá odhadnou podle výše příspěvků a přispívaných let, ale nevím jakou hranici předníci stavnovili, kdy přiznají dávky hmotné nouze a kdy ne

U stavebního spoření můžete přerušit splátky a až budete zase vydělávat tak ve spoření pokračovat.Jinak pro mne je na hlavu aby člověk si platil spoření měl na účtě peníze a ještě chtěl po státu příspěvek v hmotné nouzi !!! Nesouhlasím ani s jedním bodem v anketě.Bohužel jinak to můj příspěvek nepustí.

wertos11

celý sociální systém v CR je postavený nahlavu, z nezaměstnaných udělají nemajetný a ty co tu privatizovali se z toho mají opět dobře

marci1

celý sociální systém v CR je postavený nahlavu, z nezaměstnaných udělají nemajetný a ty co tu privatizovali se z toho mají opět dobře

Pokud nejste v hmotné nouzi, tak samozřejmě nemáte nárok na tento příspěvek. (Taktéž jsem musela v anketě volit, aby mě to pustilo dál ).

IvanHorvat

jeden pán tam reagoval s tím že člověk, který má vlastní dům a stavební spoření je majetny člověk a tudíž by neměl mít nárok na jakoukoliv dávku. Milý pane, pokud máte dům, musíte do něj neustále investovat, platit za topení a tak dále a jestliže máte stavební spoření tak vám určitě také nevydají peníze ihned, ale musíte zažádat a běží určitá doba než se peníze uvolní, co tedy má takový člověk dělat když nemá žádný příjem. Další je to, že stát tedy podle Vás by měl podporovat jen lidi, kteří v životě nic neušetřili a kteří si nic vlastního nepořídili, dle mého názoru ta méně schopná část obyvatelstva, kteří nikdy nic nevytvoří a budou se vždy jen spoléhat, že dostanou jednoduchou práci a nebo na pomoc od státu. Navíc pokud stát nebude podporovat ty schopnější, ty schopní si poradí, ale poradí si tak, že budou mnohem méně investovat a nebo půjdou někam jinam kde jim bude přáno.