Jakou spotřebu má vlastně nabíječka mobilního telefonu ? Kolik Kč přibližně stojí jedno 0%-100% nabití telefonu ?

je mi jasné že se to liší typ od typu, jiný telefon, jiná kapacita baterie, jiná nabíječka i jiná doba nabíjení. Ale přesto mne to zajímá. Kdo máte možnost změřit (dobu nabíjení a spotřebu ve wattech) u své nabíječky a telefonu můžete se o tu informaci podělit ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jednoduše by se dalo napsat, že nabíječka bez mobilu má příkon naprázdno, s mobilem pak příkon jmenovitý.
Pro zajímavost jsem si připojil svojí nabíječku Nokia typ AC-3E přes kapesní elektroměr Cost Control a zjistil jsem: bez mobilu 0 W, s mobilem 3 W.
Vzhledem k rozlišení měřící hodnoty 1 W je možné, že se odběr naprázdno pohybuje teoreticky v rozsahu 0 až 1 W. Odběr při nabíjení je závislý na stupni nabití baterie a dle štítkového výkonu nabíječky může být až 16 W. Z toho vyplývá, že poměr mezi nabíječkou naprázdno a při plném zatížení může být až 1 : 16 tj, že nabíječka naprázdno odebírá cca 6% jmenovitého příkonu.
Problematika by byla poněkud složitější pokud by jsme se zabývali ještě příkonem zdánlivým nebo jalovým, ale tento váš domácí elektroměr neměří.
link:

Zdroj: http://diskuse.elektrika.cz/in dex.php/topic,4519.0.html/view

Další odpovědi:

Zlatý

Nabíječka vezme méně,než když na PC napíšeš tuto otázku.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.