Bob2

Jakou 3D tiskárnu doporučíte?

Ahoj, stal se ze mě celkem fanda 3D tisku, už druhým týdnem sleduji různá videa po netu a mám stáhlých spoustu materiálů k tisknutí, ale to největší nemám a to je 3D tiskárna. Máte někdo tipy a zkušenosti přímo již s nějakými typy? Nejradši bych si ji asi poskládal, protože to vyjde nejlevněji, ale zase nechci jít na úkor kvality.

Díky.

Odpovědi
gecco

Žádnou – pokud ani neumíš napsat, na co to chceš…
:-O
Myslím, že by ses měl napřed kouknout, jak to funguje a proč a zač.

dubraro

Průša.

jáára

Průša má nějakej kurz, kde si postavíš svou 3D tiskárnu.

To fakt není pro lamy.

Xenka

My máme ve firmě felixpro od nějakého nc.cz a šéf říkal, že má doma od nich i skládačku a pořád si to vychvaluje, takže asi doporučuji kouknout tam.

Dominno

mně se dlouhá léta například osvědčila tato od Felixu, navíc není ani drahá https://www.nc­.cz/3d-tiskarna-felix-one-stavebnice-single-extruder_d358544­.html

Michálek1245

Dobrý den, když ono z té vaší otázky lze těžko říct, na co to potřebujete? Jen na domácí tisk? Nebo prostě na něco průmyslovějšího? To je hodně rozhodující. Určitě bych se zaměřil na to, na co to je a za kolik se dají sehnat náhradní díly. Třeba převodové motory Bühler od https://www.schmachtl­.cz/prevodove-motory-buhler jsou poměrně kvalitní, ale taky nejsou nejlevnější. Ale to už pak záleží na vás. 🙂 Tak si ujasněte priority a podle toho vybírejte značky. 🙂

Dominno

tak to už radši Felix než Prusa, už jen cenový rozdíl a kvalita podobná…

Dochy

Tak teď Tě nechápu.

  1. Někdo Tě platí za to že strkáš reklamu i k příspěvkům několik let starých?
  2. radši Felix, protože kvalita je podobná a Felix je o cca 10–15% dražší?

(23 tis. felix z tvého odkazu vs 20 tis. Prusa i3 MK3S+ – obě stavebnice)

Broukk

A nějaké doporučení na 3D skener by také byl? Díky

MarkettB

Ahoj, my máme ve firmě druhým rokem tuto: http://www.nc.cz/3d-skener-david-sls-2-hp-3d-structured-light-scanner-pro-s2-_d292812.html Zvládne nám naskenovat vše co potřebujeme. Děláme renovace bytů a prostorů.

Broukk

Co se tak dívám na videa, tak zvládne naskenovat i větši věci či prostory. Napsal jsem si ho do seznamu, zatím díky!

Bob2

gecco ty jsi opravdu typický rádce nerádce. Takové účty by měli banovat :) A Xenko díky, dokonce mají i nějaké ocenění, jak se teď dívám a ta skládačka nevypadá špatně..