Bronzový

Jako správce nemám práva vytvořit složku, co s tím?

Nejdřív jsem chtěl něco nainstalovat. Už jsem si zvykl, že je problém s tím, že prostě do kořenového adresáře C:/ nejde nainstalovat nic, stejně tak do Program Files a Program Files x86. Tak prostě instaluji na D:/. Ale teď už je to extrém. Zjistil jsem, že ani na C:/ manuálně nemůžu vytvořit složku (win 7). - k provedení této akce nemáte oprávnění. Jsem přihlášen jako admin, mám vypnutý UAC. Mám nastavena veškerá práva pro tento účet. V tabulce, která mě píše, že nemůžu vytvořit složku, není ani tlačítko přihlásit jako správce, i když to tam většinou bylo a pak to šlo. Ale stejně, víc oprávnější účet už vytvořit nemohu :) Tak WTF? :)
Doplňuji:
Našel jsem: C:/ - pravým - zabezpečení - oprávnění. Jako admin účet má nastavena všechna práva. Když se pokusím změnit práva ostatních účtu na úplné řízení, píše to, že to nejde, protože C:/hiberfil.sys využívá jiný proces. Takový soubor na disku nemám (není ani skryt, protože mám zobrazeny všechny skryté složky a soubory). Pak se to pokouší nastavit pro další složky a zase to nejde. Ale kupodivu teď vidím, že opravdu se ostatním typů účtů (Authenticated users, SYSTEM, Administrators, Users) to podařilo nastavit a všichni mají úplné řízení. A pořád nic.

Tak jsem si otevřel Total commander, přestě jen to je inteligentnější program oproti průzkumníku, že. A hele! Při vytváření složky je tu "As administrator" :D WTF? A opět opakuji - UAC jsem vypnul a win na mě vyrukovalo s tim, že Total Commander administrator tool si chce vytvořit složku. Tak dám ano. A co myslíte? "Error: Directory genius not created!" Tak zase, dám si v commandru práva pro C:/ respektive Change attributes. Vypnul jsem read only. A nic - teda jedna změna, už se mi to neptá, jestli chci opravdu složku vytvořit, už mi rovnou vpálí ten error. To vypadá na reinstal winů, fakt nevim.

Odpovědi:

Reinstal ti, s největší pravděpodobností, nepomůže...
;-)
Zkus převzít vlastnictví - pravým na C:\ - Vlastnosti - Zabezpečení - Upřesnit - Vlastník - Změnit vlastníka, zadej účet...
Doplňuji:
Jo - kruci - "zadej účet" - ideálně zadej skupinu "Administrators", ať nemáš - posléze, jiné problémy!
;-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.