Mirdas

Jaké jsou výhody a nevýhody pronajmout byt přes RK ?

Jaké máte zkušenosti ?
Doplňuji:

Gecco:
Jak se řeší v případě var.2 přeplatky, nedoplatky ?
_

Nejlepší odpověď
gecco

Jsou, v podstatě, dvě varianty

1. RK ti jen najde klienta (nájemce) – ty uzavíráš smlouvu, veškerá rizika (poškození bytu, neplacení nájemcem…) neseš taky ty

  1. nemusíš hledat (výhoda)
  2. RK za nic neručí a jen zkasíruje provizi (nevýhody)

2. RK funguje jako správce nemovitosti, ty realitce poskytneš nemovitost a neřešíš nic (vyjma vztahu s RK)

  1. nemusíš řešit nic, jen získáváš nájemné (výhoda)
  2. je to dražší – RK pracuje ´za tebe´ (nevýhoda)

Var. 1. nedoporučuju vůbec – z hlediska RK je to báječný výdělek, ale majiteli nemovitosti (tobě) nepřináší prakticky žádný užitek.
Var. 2. se vyplatí majitelům více nemovitostí (typicky bytový dům), kdy realitka řeší veškeré provozní záležitosti s domem (a nájemníky) spojené.
Doplňuji:
K Doplnění:
Přeplatky a nedoplatky nájemníků tě – u var. 2., jakožto majitele, nezajímají (řeší RK s nájemníky) – RK platíš ´plný servis´.
Ty řešíš jen přeplatky/nedo­platky mezi tebou a RK.

Další odpovědi
Adula.57

RK se snaží vám byt pronajmout za každou cenu, i když nemusí být dobrý a nemusí splňovat všechny vaše podmínky, protože oni z toho mají peníze a ještě si tam přičtou poměrně velikou sumu zato, že jste ho oslovil. Osobně RK nedoporučuji, ale je to věc názoru.

zzzlatokopka

Výhody žádné, RK za nic neručí:-(((

Nevýhody hlavně to, že tě to více stojí, jseš vázám smlouvou s RK, která pro tebe není nikdy výhodná:-((( Hlavně ne MM!!!

Katuska44

Jakou vidím výhodu pronajmout nemovitost přes RK? Tak pokud bych byla pronajímatel, tak usnadnění času s hledáním vhodných nájemců. Pokud bych byla na druhé straně nájemce, tak bych možná i volila na vlastní pěst pronájem, ale zase realitka Vám pomůže a taky Vám garantuje to, že nepůjdete do úplného hnusu bydlet.

Glavinka

A proč zrovna pronajímat přes to homehunters.cz? ;)

Marinak8

Tak já je doporučiji kvůli tomu, že s nimi můj přítel jednal o koupi nemovitosti a opravdu to jednání bylo na úrovni :) schůzka dopadla jak měla, nakonec nám z toho sešlo, protože jsme našli v jiném městě lepší práci za lepší peníze :) Jediné co bych viděla v minusu je to, že nejsou po celé republice, ale zase naopak to má tu výhodu, že když se specializují jen na Brno a okolí, tak to dělají pořádně a mají to určitě hezky obkouklé :)

Marinak8

Zuldo popravdě, kdybych měla já prodávat nemovistost, tak opravdu využiji služeb realitní kanceláře :) a to homehunters.cz mohu doporučit :)

danduska

Na jakém principu funguje to homehunters.cz? Tam zadám jen moji nabídku nebo poptávku a oni mě kontaktují?

Marinak8

Ano, tak jak říkáš, zadáš to tam a oni tě kontaktují :) Nás kontaktovali velice brzy, zdá se mi, že do druhého dne :)

Lvicek66

To mají docela dobře vymyšlené.

Tereza111

Já souhlasím taky s tím, že raději realitka, přeci jen to ušetří hrozně moc starostí.

Zulda08

Taky jsme to tak udělali (jakože pomocí realitky), protože hrozně moc známých nám říkalo, že to chce, když už né realitku, tak právníka a že ani v tom není ta jistota :/

Tereza111

Třeba co já vím, tak u realitky homehunters.cz, která se specializuje na okolí Brna, tak provizi si bere nebo spíše ji platí ten kdo byt nebo dům koupí, takže ty vlastně jako vlastník nemovitosti nezaplatíš nic, což je super a je lepší si najít realitku k prodeji nemovitosti.

Zulda08

Terko já si třeba myslím, že takhle je to skoro u všech realitek ne? :) Zrovna tu co jmenuješ, tak jsem o ní ještě neslyšela :) Oni jsou přímo z Brna?

Tereza111

Já jsem teda osobně přes ně nic neprodávala, ale kamarád přes ně hledal podnájemníky. Se podívej na jejich webovky, tam se toho dozvíš rozhodně více než ode mne.

Zulda08

Děkuji, určitě se na to podívám :) právě chceme po babičce prodat nemovitost a zatím teda nevíme zda využijeme služeb reatního makléře nebo to zkusíme sami :)