Pokročilý

Má nějaké výhody a nevýhody prodej/koupě bytu bez RK?

Vypadá, že je to vzácné, ale občas to vidím. Výhodou asi bude, že se neplatí provize. Má i nevýhody? Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Osobně doporučuji realizovat koupi/prodej nemovitosti přes RK. Slušná RK je pojištěna,přebírá záruky čistoty obchodu.V praxi to znamená,že řeší např.,případné dodatečně vznesené nároky k předmětné nemovitosti po dobu 10 let,což je zároveň promlčecí lhůta na uplatnění nároku. Těch jistin je víc. Chce to pořádně se o RK informovat se a vybrat tu správnou.A s tou provizí,které se všichni tak bojíme,je to také jednoduché. Když prodávám a prodej se uskuteční,dostanu požadovanou částku. Cenu,která je navýšena o provizi,platí kupující.Když kupuji,tak se mi vyplatí provizi zaplatit,pokud jsou v kupní smlouvě uvedeny všechny záruky,hlavně ty výše popsané,a další.Zároveň se při koupi vyplatí "obětovat pětistovku",a nechat smlouvu ještě jednou zkontrolovat právníka.
U soukromého prodeje je těch rizik hodně.Zvlášť v dnešní době.

Další odpovědi:

Bronzový

Pokud sepíši smlouvu u právníka, tak je to výhodnější. V realitce jsem sepsání převosu bytu. Realitka chtěla 4000,- bez jakékoliv odpovědnosti, po konzultaci s právníkem mě to stálo 500,-. A to šlo o prodej do osobního vlastnictví, kde stejnou smlouvu realitka dělala na jednom bloku 170 bytů. Předpokládal jsem cenu 2000, což by odpovídalo takovéto sériovce, ale zvedli to o 100%. A co potom realizace kompletního prodeje. Pokud nemám zkušenosti, tak realitku. Jináč je výhodnější právník.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 925
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.