Natee

Jaké jsou to básnické prostředky?

„byl na mizině“
„byla to jízda“
Nevíte?

Nejlepší odpověď
annas

Bez kontextu není možné odpovědět. Jde o spojení ,která se běžně užívají. Nemůžeme proto vědět, co chtěl těmito obraty básník vyjádřit.

Byl na mizině = zastaralý výraz má význam např při nedostatku peněz, trpí nouzí, došlo u něho k úpadku atd.

Byla to jízda! – je možné brát třeba i ironicky – nebezpečná nebo riskantní jízda atd.

Další odpovědi
ivzez

Napiš své řešení,
někdo ti je zkontroluje
(úkoly neděláme).

Kelt

Proč básnické prostředky? První popisuje finanční situaci, druhá popisuje přesun v prostoru.