Kate Russell

Jaké jsou příznaky a příčiny tukové bulky na hlavě?

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Pokud jde o ojedinělou, může být příčin více. Pokud by se Ti objevovaly i jinde na těle (záda, břicho, ruce), mohlo by jít o tzv. lipomatózu. To se tvoří tukové nezhoubné bulky-nádorky. Jde pouze o kosmetickou vadu, nijak se to neléčí. V případě, že to obtěžuje a jsou velké (já je mám a měl jsem velké na rukou), tak se chirurgicky ambulantně odstraňují. Provádí se to při lokálním umrtvení-nic to není.
Ale určitě jdi k lékaři, možná preventivně provedou biopsii (odebrání vzorku pro histologii, aby se vyloučilo že je maligní-rakovinná). Nechci strašit, ale nikdy nevíš. Pokud bude opravdu pouze tuková, nech si ji odstranit. Jako důvod možno uvést, že Ti vadí při česání a občas si ji při česání rozškrábneš. Pak by to měla hradit pojišťovna. Pokud ji budeš chtít odstranit pouze z estetického hlediska, musela by jsi zákrok platit sama.

Další odpovědi
Drap

Příznaky jsou takové, že tam cítíš bulku, a příčiny mohou být různé.