dust8

Znáte příčinu tvoření tukových buněk na hlavě?

Proč se tvoří tukové bulky na hlavě?

Nejlepší odpověď
annas

"Přestože výskyt lipomů nemusí mít konkrétní důvod, může za tímto problémem zároveň stát nedostatek vitamínu C nebo E.

Další možnou příčinou mohou být vrozené dispozice, konkrétně pak oslabená tuková tkáň anebo poruchy spojené s tukovou látkovou přeměnou. S výskytem tukových bulek jsou však spjaty i některé choroby, například: Gardnerův syndro, Cowdenův syndrom, Madelungova choroba, . Dercumova choroba

Podle lékařů může tvorba lipomů souviset rovněž s poraněním, při kterém dojde k rozdrcení nebo útlaku měkkých tkání. Mezi další rizikové faktory, které podporují výskyt lipomů, patří: diabetes, vysoký cholesterol atd. "

Více se dovíte v odkazu

https://zdravi­.euro.cz/leky/tu­kova-bulka-lipom/

Parůžky vám neraší, , jak zlehčuje Emefej.

„Léčba tukové bulky není vždy nutná, v případě, že ano, zpravidla spočívá v jejím chirurgickém odstranění. K tomuto zákroku se přistupuje například v momentě, kdy lékař zjistí, že se ve skutečnosti jedná o zhoubný liposarkom, když lipom začne rychle růst, způsobuje obtíže v podobě bolesti nebo brnění, narušuje normální fungování těla, nachází se na místě, kde představuje kosmetický problém, anebo v momentě, kdy si odborník není stoprocentně jistý, že se jedná o lipom.“

Další odpovědi
Emefej

Neraší ti parůžky?