irij

Jaké jsou doporučované druhy kávy ?

Co doporučujete pro esspreso?

Nejlepší odpověď
Mili @

např. :
Miko Grand Milano 1 kg
Káva s obsahem 90% Arabiky a 10% Robusta kávy s výraznou chutí

Miko Forte 1 kg a 250 g
Káva s obsahem 85% Arabiky a 15% Robusta kávy se silným aroma a jemnou chutí.

Miko Dolce 1 kg
Káva s obsahem 90% Arabiky a 10% Robusta kávy se silným aroma a jemnou chutí.

Miko Supreme 1 kg
Káva s obsahem 80% Arabiky a 20% Robusta vhodná pro použití v automatických i ručních – pákových espresso přístrojů.

Další odpovědi
ReHu

Záleží na dodavateli. Kdy, kde a jak se sklízí a praží.
My doma pijeme 100% arabicu (která je všeobecně považovaná za nejlepší druh kávy). Moc nám chutná a ani návštěvy ši obdarovaní si „nestěžovali“. Pro přípravu esspresa je také důležitá hrubost-jemnost mletí, ale také tlak při přípravě a kvalita použité vody. Z městské bez úpravy to asi nebude ono.

Zdroj: http://www.am­way.cz/search?pro­cess=search&q=k%C3%A1­va

mojitek

…jenže ona je „Arabica“ a ""Arabica""…
ty kávy,které běžně seženete v marketu jsou z levnější americké arabiky. Nevím jestli máte jen domácí presovač nebo máte k dispozici profesionální. V každém případě nekupujte již umletou kávu.Kupte zrnkovou ,abyste si mohl namlít čerstvou(popř­.upravit zrnitost na mlýnku v ideálním případě)
Dobré kávové směsi jsou : Lavazza,Lambor­ghini,Illy,nej­sou špatné ani od Segafreda,a ani Julius Meinl 1862.
Ale připravit opravdové espresso není tak jednoduché,záleží to na mnoha faktorech-kvalitní stroj,čistota stroje,čerstvost namleté kávy,uchovávání kávy,správné nastavení mlýnku-zrnitosti,kvalita vody,správné dávkování,správné utěsnění namleté kávy v páce,správné nahřátí hrnku.
Jenom dodám,že pravé espresso má objem cca 3 cl a má natéct za cca 12–17 sekund dle odrůdy nebo značky.

fofbal

Jeďte do Amsterdamu na nádraží a tam opravdu je směs toho nejlepšího. Jak mleté, tak expresso.Vlastní zkušenost