Lurius

Jaké červené víno se nejlépe hodí na omáčku z výpeku ze sekané (hovězí/vepřové)?

Tenhle týden jsem to měl poprvé v restauraci a chtěl bych si to doma taky zkusit, jaké víno používáte vy?

Nejlepší odpověď
Filip84

K hovězímu suché, protože je sladké až dost, k vepřovému polosladké, nebo i sladké – musíš vyzkoušet. Pokud je ta sekačka ze směsi hovězího a vepřového cca 1:1, tak bych sladké nedával, klidně suché, jo, nic tím nepokazíš.

Potom ale záleží, co za ingredience, a hlavně koření, narveš do té sekačky, protože není sekačka jako sekačka.

Další odpovědi
cappuccino

Profici pouzivaji kvalitni, vetsinou to, co piji.
Ja amater pouzivam stolni vino.

aliendrone

Sorryjako, ale tak daleko jsem se na své cestě kulinářským uměním NEDOSTAL. Vlastně stále ZÁPASÍM s problematikou, kterak z dnešních POTRAVIN UDĚLAT JÍDLO (poživatelné s přijatelnou chutí a pokud možno s minimem obsahu chemie). Jenže to je dnes doslova KOLOSÁLNÍ cíl, takže sry, ale neporadím. 😕

Lurius

Moc vám všem děkuju za tipy, konečně mám co zkoušet :)

cappuccino

Ja bych sekanou dokonce podlila i cernym pivem!!
Treba gulas podlevam zasadne pivem (svetlym).

neronet

Co se týká snoubení pokrmu s hovězího nebo vepřového masa tak určitě můžu doporučit červené víno s odrudy Frankovka nebo André. Víná mají vyšší obsah třísloviny tak se k těmto pokrmům skvěle hodí.