Krčálek

Jaká kniha od Tolkiena nejlepší?

Odpovědi
Elssir

Od Tolkiena jsou všechny knihy dobré. Hobit je zpíš zábavné čtení, zatímco trilogie Pána prstenů je dost složitá a plná zápletek a epických soubojů. Poté je také Silmarillion což už ale dokončil tolkienův syn. Podle mého názoru je nejlepší právě trilogie Pána prstenů a zejména první díl Společenstvo prstenu.
Doplňuji:
Ale abych řekl pravdu, tak u dokonalosti se těžko hledá nejlepší část. Ne nadarmo se Tolkienovy říká Král spisovatelů. :D

Michálek1245

Co se týče kvality, tak nejlépe hodnocení knihy jsou samozřejmě Společenstvo, myslím tím kompletní trilogie Pána prstenů, i když já mám asi nejraději ten první díl. A pak teda Hobit. Ale je pravda, že to četlo hodně lidí a je to prostě kult. Super jsou třeba Húrinovy děti, které rozvíjí celé to univerzum. Ale já mám ráda i jeho korespondenci. :)