Anka1597

Jaká je nejvhodnější kniha?

Už pět let se učim anglicky a chtěla bych si zkusit přečíst nějakou knihu v tomto jazyce. Jaké máte zkušenosti s knížkama v angličtině, popřípadě, co byste doporučili? Předem děkuji za odpovědi. 🙂

Nejlepší odpověď
MonkeyKing

Doporučuji dětské knížky (Winnie the Pooh atd.) a existují i anglické čítanky, tedy když nějaké slovo v tom příběhu je opravdu težké, máte u toho vysvětlení.

Další odpovědi
Fun1k

Jako svou první knihu v angličtině jsem přečetl Hitchhiker's guide to the Galaxy, kterou jsem si přivezl z Londýna. Nyní čtu Coraline (na kterou mě přivedl úžasný film). Anglicky se učím asi čtyři roky, ale hodně zkušeností s angličtinou mám z her atd., překlad mi nedělá problém.

Nykki

Podle toho ,kde se učíš anglicky… Jestli ve škole či na nějakém kurzu.
V knihovnách mívají třeba knížky pro děti,kde najdeš jak anglický text tak i český překlad…

baghira

Nejlíp takovou knihu, u které máš výraznou motivaci ji číst. Takže buď z oboru který tě zvlášť zajímá, nebo třeba další (ještě nepřeložený) díl série, kterou máš rozečtenou, a tak.