Avatar uživatele
Registrovaný

jaká je ze zákona výpovědní lhůta v pracovním poměru? 2 nebo 3 měsíce?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Výpovědní lhůta je 2 kalendářní měsíce a počítá se od prvního dne kalendářního měsíce, který následuje po obdržení písemné výpovědi druhou smluvní stranou.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

...ještě bych dodal, že výpovědní doba musí být STEJNÁ jak pro zaměstnavatele, tak i pro zaměstnance a musí být NEJMÉNĚ 2 měsíce.

Pokud se smluvní strany dohodnou, tak si mohou v pracovní smlouvě dohodnout i tříměsíční výpovědní dobu..., znám takových případů dost.

--------

§ 51/1 zákoníku práce
(...)Výpovědní doba musí být stejná pro zaměstnavatele i zaměstnance a činí nejméně 2 měsíce.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.