dust8

Jaká je maximální ještě zdravotně nezávadná dávka kofeinu přepočteno cca na šálky kávy?

Mám rád kávu s kofeinem a to jako, že hodně.

Odpovědi
da ny

Slovy odborníka: „Pro někoho 2 šálky, pro jiného třeba 8.“
Je rozdíl i v přípravě kávy (velikost, síla).
Někdy je vhodné zohlednit zdravotní sayv.

zjentek

Všeho moc škodí, stejně jako nedostatek škodí. Jsme teprve na cestě, najít míru vyváženosti, správné rovnováhy je celá věda, kterou se lidstvo denně zabývá a prakticky ji nazývá vývojem. Jasně dané dnes, zítra o malinký kousíček neplatí a včera bylo probádané jen s výhradami. Než lidstvo objeví „kolik kávy“, dávno nebude platit její současné složení, ani současná fyziologie člověka. Pak, možná, za jasně daných neznámých, bude určen jediný správný poměr. Otázka je, zda to chceme, zda chceme znát jediný správný výsledek. Děkuju.

(Nechápu kdy stíháš kávu bo jak vyplývá z dotazů tak ty tuze rád taky pívo.)

elkon

Citace z webu: „Ideální maximální množství u zdravých dospělých, které by nemělo mít žádné negativní vlivy je podle FDA (Úřad pro kontrolu potravin a léčiv) 400 mg kofeinu denně – což jsou cca 4 šálky (945 ml) kávy. Obecně se za doporučenou denní dávku kofeinu pro jednotlivce udává 300–400 mg“.
Je to ale také otázka fyzické kondice. Co je pro jednoho málo, pro druhého může být moc.