Kájina

Jak zvýšit imunitu

Dobrý den, potřebuji zvýšit imunitu, mám alergii a astma a má imunita je velmi malá, chytím hned každou chřipku a hned se mi projeví i astma. Můžete mi doporučit nějaké vit.doplňky, potraviny, či aktivity, kterýma bych ji zlepšila? Děkuji

Odpovědi
blesk26

Mně lehce alternativně doporučila doktorka, ať si koupím Aloe, že prý posiluje imunitu a celkově působí dobře na tělo. Piju to asi dva, tři měsíce a je pravda, že ačkoliv nějaké škrábání v krku bylo, plnohodnotná chřipka, která obvykle bývá, nebyla, takže na tom něco možná bude :) Bohužel je to dost drahé a je to na dlouhodobé užívání …

anetadela1

Já jsem se nedávno dočetla, že různé vitamíny koupené v lékárně vůbec nepomáhají ani pití aktimelů atd… Zkoušela jsem to taky, protože dcera má taky oslabenou imunitu a je pravda, že chřipku a nachlazení měla stejně. Je to vyhazování peněz. Nejlepší je prý střídání teplé a studené sprchy, jíst hodně ovoce a zeleniny.

Jakub

Stoprocentně zvýšení imunity zajistí dlouhodobé a pravidelné používání přípravku Selzink Plus. Projeví se to , ale, až asi za rok. To však nesmí odradit od jeho pravidelného užívání. Žádný jiný přípravek, byť by měl stejné nebo podobné složení, tento účinek nemá. Jedná se o osobní zkušenost.

joean

Dobrý den, mám velice dobrou zkušenost s Wobenzinem, děti ho berou vždy na podzim přibližně říjen-listopad a pak, pokud něco chytí, mnohem snáz a rychleji u nich nemoc probíhá nebo po prvotních příznacích vůbec nepropukne.

Michálek1245

Mi přijde, že těch metod a způsobů, jak si vylepšit vlastní imunitu, je takové kvanta, že se v tom fakt nedá vyznat. Někdo zobe tabletky, někdo se otužuje. Nedávno jsem objevil, že existuje voda s vodíkem (https://www.vo­dikove-lahve.cz/nas-blog/vodikova-voda-jako-zazracny-napoj-moderni-doby/) Ta prý taky zabírá na imunitu a celkově podporuje organismus. :) Takže to je další věc. Já jsem hlavně příznivcem přirozené imunity – zdravé jídlo, sportování, otužování (ale ne hned skákat do ledového rybníka v zimě). Prostě takové ty babské rady ála selský rozum. 😉