Mr3002

Jak zrušit životní pojistku a nepřijít o naspořené peníze?

Mám životní pojištění se spořením Dynamik u ČP. Tuto pojistku chci kompletně zrušit, ale pojišťovna mi chce vyplatit jen půlku naspořených peněz. Není nějaká klička?

Nejlepší odpověď
AndreiRanger

Můžu popřát jen upřímnou soustrast, produkt dynamik je ten naprosto nejhorší produkt na českém trhu. Jinak kličkovat se nedá, pokud nedojde k pochybení ze strany pojišťovny máte smůlu. Ale když budete tento produkt dále využívat přijdete o víc.

Další odpovědi
pokazdejinak

souhlasím s AndreiRangerem, pojišťovna to má dobře spočítané – to vy rušíte smlouvu dřív, vy jste nedodržel původní podmínky (smlouva na x let), tak vám za to strhnou nějaké ty poplatky. navíc u dynamiku jsou všechny poplatky totálně netransparentní – nikde se dopředu nedovíte kolik zaplatíte a za co.

ximbi

Ono záleží na tom, jestli z pojistky potřebujete ty peníze nebo ne, pokud ne, psk je požádejte o tzv. splacený stav…tzn.že už pojistku nemusíte platit, peníze se vám dále zvýhodňují a na konci dostanete celou částku a ne jen polovinu. Takže určitě doporučuji nerušit, klička určitě nebude. A taky bych asi poradila najít si finančního poradce.

Jerry911

Jen bych si dovolil mít drobnou připomínku k iformaci o splaceném stavu od ximbiho.
U Dynamiku žádný splacený stav neexistuje ! Tady je pravděpodobně mýlka s Comfortem plus od AXY tam to lze. A také bych byl hodně opatrný s rušením pojistek odkupné stojí vždy spoustu peněz a téměř vždy se daji nějak tyto pojistky přepracovat abych o naspořené prostředky nepřišel a novou smlouvu si nastavím jak potřebuju. A tady bych si dával skutečně pozor na lidi z různých makléřských firem ti Vám určitě budou tvrdit jak je zrovna Vaše pojistka nevýhodná a je úplně fuk od které pojišťovny bude, protože přece jen jejich produkty jsou ty nejlepší.

ximbi

Já tedy neznám produkty ČP a ani AXY, tak nemohu soudit. Ale zavolat si a zeptat se na ten splacený stav by tazatel přeci mohl…A souhlasím s tím, že makléři nejsou zrovna nejlepší, mám pocit, že jim jde jen o to, jak z člověka vytáhnout prachy…pod záminkou, že to, co nabízí je to nejvýhodnější a nejlepší. Hlavně neuzavírat nic, dokud si nejsem jistá, že to chci přesně tak, jak je mi prezentováno…