mladek

Jak se daní odkupné z životní pojistky ?

Zrušil jsem si životní pojistku,kterou jsem měl od roku 2007.Pojištovna mě vyplatila 17432 Kč odbytného.Měsíčně jsem platil 500 kč a základ daně jsem si snižoval o tuto částku v letech 2007 – 2012.Jakým způsobem se částka zdaní a kolik mi asi z obytného zbyte?

Předem děkuji za vaše zkušenosti.

Nejlepší odpověď
anonym

Je to ´poněkud´ složitý dotaz – resp. složitá odpověď, trochu ´světla´ ti do problému může vnést článek – http://www.fi­nance.cz/zpra­vy/finance/301742-predcasne-ukonceni-zivotniho-pojisteni-ma-nepriznive-danove-dusledky/ , ale každopádně doporučuju se smlouvou (původní na životní pojistku i s tou na její zrušení) a daňovými přiznáními za předmětné roky navštívit daňového poradce (dobrého!, ne nějakého fťáka, který se za něj vydává) – resp. nechat si od něj zpracovat Přiznání daně z příjmů pro letošní rok…