Je tu někdo,který má u pojˇšťovny české spořitelny smlouvu „Flexibilní životní pojištění“ ?!

Doplňuji:
Chci jen varovat! v roce 2005 jsem uzavřel zmiňovanou smlouvu,která měla platit do 2035 a platil jsem 400 Kč měsíčně.Proto že jsem zanevřel na českou spořitelnu,zrušil jsem jak účet,tak i tuto smlouvu.Když jsem si jen tak,od oka spočítal,kolik jsem vložil (cca 28 tisíc)měl jsem za to,že po odečtení nějakých poplatků,mi vyplatí zbytek,tzn. nějakých 20 tisíc,ale když mi přišla složenka s ubohými dvěma tisícovkami,šel jem do vývrtky. Když jsem se ptal,jak je to možné,bylo mi napsáno,že odkupné neodpovídá celkovému zaplacenému pojisnému,ale kapitálové hodnotě smlouvy a ten kapitál byl zmíněných dva tisíce! A proto varuji před touto smlouvou širokou veřejnost!
P.S. Když si vzpomenu,že za celou dobu pojištění bych pojišťovně narval do chřtánu nejakých 150000 korun a oni mi vyplatili nějaký zlomek,jdou na mne mdloby!

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Veškeré pojišťovny jsou nenažraní vydřiduši a proto jakékoliv dobrovolné pojištění odmítám. Kdysi jsem se o Flexi v ČS zajímala, avšak zjistila jsem, že po 30ti letech tohoto ukládání peněz bych si vybrala téměř totožnou částku. Když jsem se tázala pracovníka spořitelny, kde je tedy ta výhoda, vysvětlil mi, že hlavní ziskem je úleva na dani, tj. v současné době 1.800 ročně, ovšem pro toho, kdo má z čeho odečíst.

Navíc je velmi sporné, jestli vám vůbec něco dají, pokud se vám něco stane, většinou se snaží vám vnutit myšlenku, že jste si to zavinil sám, známe z TV aj. médií, že?
Takže s podobnými produkty ať jdou do kopru.

Další odpovědi
Drap

Flexibilní pojištění má své výhody, a nemluvám jenom o české pojiošťovně. Obdobné produkty mají i jiné¨pojišťovny. Problém je , a dá se říct že téměř u všech, pokud smlouvu vypovím dříve, tak spláču nad výdělkem, a nejen u české

svejk007

Mám už tři roky- co pak pán je pojišťovák ? -:)

ARIS

Flexi mám a jsem velmi spokojen.
Na této smlouvě je možné nejen spořit ale i mít sjednané úrazové pojištění.
Pokud se vezme celková částka která se platí měsíčně a od ní se odečte to co se platí za úraz, vyjde kolik se spoří. Tudíž, částka 400,– měsíčně je zavádějící. Jde i o výši životního pojištění. Pokud budu předpokládat, že je tam úrazovka za 250,. měsíčně a životní složka za 30,– měsíčně, tak vyjde, že se spoří 120,–Kč
Na tyto věci mám svého poradce …

Zdroj: www.smsporadce­.ic.cz

pokazdejinak

flexi je jeden z nejlepších a nejlevnějších pojistných produktů na trhu, ale když jste nedodržel podmínky smlouvy (platnost do r.2035), tak se na ně nemůžete zlobit… celých 6 let vám poskytovali pojistnou ochranu – to taky něco stojí a ne málo

P.T.

Hele není „Flexina“ náhodou ŽP s úrazovou složkou? Úrazová složka v životku jsou VŽDY a NAVŽDY ztracené peníze. Pokud měsíční pojistné bylo 400 a z toho 300 šlo na úraz, není se čemu divit. Navíc… ŽP (od kohokoliv) se dostává do plusových čísel až po cca 3–7 letech, záleží na měsíční úložce a kolik z toho je na „spoření“ a kolik na krytí rizik (úrazy, nemoci, invalidita, atd.).

anonym

ARIS. Hm,od poradce,tak to jo.Přeji obrovský zisk a potom si na mne vzpomeň!